Klára spilková se kvalifikovala na the Evian Championship

Dvoukolovou kvalifikaci má za sebou úspěšně Klára Spilková. Společně s Dánkou Emily Kristine Pedersen získala jedno ze dvou místa na nadcházející poslední dámský major letošní sezony ve francouzských Alpách. O dvě postupová místa bojovalo 55 hráček na hřišti Evian Res

Dvoukolovou kvalifikaci má za sebou úspěšně Klára Spilková. Společně s Dánkou Emily Kristine Pedersen získala jedno ze dvou místa na nadcházející poslední dámský major letošní sezony ve francouzských Alpách. O dvě postupová místa bojovalo 55 hráček na hřišti Evian Resort Golf Club s parem 71. V prvním kole předvedla Spilková skvělý výkon 69 ran (-2), který ji vynesl do vedení. V druhém kole 71 ran (par). S celkovým výsledkem -2, obsadila 2. místo, kterým si pojistila účast na velkém zářijovém majoru. Do prvního kola Klára startovala v 10:33 s Francouzkou Valentine Derrey a Velšankou Amy Boulden. Na dlouhém a uzkém hřišti předvedla skvělý výkon v podobě šesti birdie a čtyř bogey. Tento krásný výsledek ji vynesl první místo na leaderboardu. Do druhého kola startovala v posledním flightu v 10:47 se Skotkou Heather Macrae a Němkou Isi Gabsa. Kláru Spilkovou v roli caddieho opět doprovázela bývala hráčka LET Zuzana Kamasová, která hřiště z minulosti již zná. „Jsem moc šťastná,“ byla první slova Spilkové. „Oba dny byly úžasné a zároveň velice náročné. Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké. Když jsem vstoupila do turnaje, byla jsem neskutečně nadšená z místního hřiště. Bylo to moje velké přání si tu zahrát, takže jsem si řekla, že to zkusím a nechám to plynout. Přeci jen, byla to pouze dvě postupová místa, což není moc. Když mi bylo deset let, byla jsem se tu podívat na turnaji s mým taťkou a už tehdy jsem hlásala, že si tu jednou zahraju. Mám obrovskou radost, že jsem si místo na Evian Championship vybojovala.“ Klára Spilková se dnes vrací zpět do Prahy svým červeným drakem Volvo, kde ji přes víkend čekají charitativní povinnosti. V sobotu zavítá hráčka opět do Olomouce, kde se již po šesté odehraje charitativní turnaj SPOLU Olomouc. V neděli se pak přesune do Mladé Boleslavi, kde se hraje třetí turnaj LYMFOM HELP GOLF TOUR by Klára Spilková. Další turnaj LET, který Spilkovou čeká je DELOITTE LADIES OPEN od 19. – 21. června na hřišti The International Golf Club v Amsterdamu.