Po svých, nebo ve vozíku? Co je RYCHLEJŠÍ?

Hřiště může být skvělé, úžasné, ideálně situované či jakkoliv jinak chválené a velebené… Jenže co když na něm ale platí divné pravidlo, jako tomu je například v případě Richter Parku, kde se o víkendech nesmí chodit po svých, ani když zaplatíte poplatek za vozík a nevyužijete ho?

SAN MARTIN, CA - SEPTEMBER 20: Stuart Deane of the United States team waits in a golf cart during the Sunday Singles matches at the 27th PGA Cup at CordeValle on September 20, 2015 in San Martin, California.   Scott Halleran, Image: 259684197, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Profimedia.cz

To člověku chtě nechtě dojem zkazí! Nabízí se proto úvaha, co je vlastně při golfu rychlejší. Chůze, nebo použití vozíku? Jasně, jako první vás napadne, že nemůže být debat o rychlosti hry s použitím vozíku, jenže všichni, kdo golf hrají, vám potvrdí něco jiného. A to, že čtyři golfisté jdoucí po svých zvládnou hřiště v kratším čase, než čtveřice hráčů ve dvou cartech.

Vysvětlení pro ty, kteří třeba pochybovali, je jednoduché. Pěší hráč odpálí míček a víceméně může pokračovat dál, kdežto při striktním používání vozíků se neustále na něco nebo spíše někoho čeká. Jako logický se přitom jeví i další argument potvrzující výše zmíněné. Chodec vždy plánuje dopředu, kam půjde, člověk sedící ve vozíku má možnosti přece jen omezené a to samozřejmě zdržuje.

Mimochodem, právě v Richter Parku, kde nesmyslné víkendové pravidlo aplikují, hovoří startér turnaje o pěti hodinách času hry s použitím cartu. Ze zkušenosti hráčů ovšem vyplývá, že pěšmo se hřiště dá obejít výrazně rychleji a to dokonce o 90 minut. Při shodném plném obsazení flightu. Jaký názor máte vy?

– DAVID OWEN

Autor článku: L.80

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace