TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: Jak zachránit sezonu…

RORY MCILROY A SLADKÁ TEČKA

Na rok 2015 určitě nebude Rory McIlroy vzpomínat jako na nejpovedenější ve své golfové kariéře, přesto bude existovat něco, co si vybaví rád. Potřetí v kariéře vyhrál v dlouhodobé soutěži European Tour s názvem Race to Dubai. Stačilo mu k tomu skóre -6 na GP World Tour Championship a lepší skóre než konkurenti o celkový triumf. Docela sladká tečka za sezonou, že?

Rory McIlroy of Northern Ireland poses with his trophy after winning the DP World Tour Golf Championship in Dubai, on November 22, 2015. The $8 million DP World Tour Championship features the top-60 players in the Race to Dubai., Image: 267292233, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Rory McIlroy / Profimedia.cz

 

NADĚJE ZHASNULY VE FINÁLE…

Hned dvojice českých golfistů se představila ve finálové fázi Q-School a bojovala o hrací kartu pro European Tour v roce 2016. Jenže cesta Filipa Mrůzka i Jana Cafourka skončila těsně pod vrcholem. V maratonském šestikolovém formátu turnaje shodně neprošli cutem a poslední dvě kola pro ně zůstala zapovězena. O naplnění snu v podobě dlouhodobé účasti mezi evropskou elitou musejí bojovat za příští rok.

 

TIGER JAKO ASISTENT KAPITÁNA

Se ziskem místa v nominaci na Ryder Cup si asi i vinou trablů se zády příliš nevěří, a tak už před časem řekl, že by u týmu USA rád působil klidně i v nehrající pozici. Kapitán Davis Love po jeho nabídce sáhnul, takže Tiger Woods bude působit v roli vice kapitána. Zámořští odborníci ihned začali spekulovat, co za jeho rozhodnutím stojí, ale jejich názory se mísí člověk od člověka. Někteří v Tigerově snaze vidí krok směrem k budoucnosti, kdy by prý rád týmu šéfoval úplně. A to zní jako logický krok….

Autor článku: L.80

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace