NEZAPOMENUTELNÝ výlet!

Mnoho golfistů se věnuje charitě a nechlubí se tím, nicméně i tak je občas potřeba na některé činy upozornit! Dámy kolem bývalé hvězdy LPGA Betsy King podnikly nezapomenutelný humanitární výlet do Afriky a to je právě ten případ, o němž je třeba informovat.

golf_fore_africa

Základním cílem celé mise pod názvem Golf Fore Africa je dostat do vybraných nejchudších míst „černého“ kontinentu základ života – vodu. Téměř po deseti letech se tak Betsy společně se současnými profesionálkami Cheyenne Woods, Kristy McPherson, Kendall Dye a Amy Anderson vydala na čtyři dny do zapadlých obcí Zambie.

„Představte si, že jedete do země, o které si myslíte, že se do ní už nevrátíte… Ale pak vás dojmou srdce místních lidí a vy okamžitě víte, že uděláte maximum pro to, abyste jim pomohli,“ říkala kdysi k návštěvě Rwandy Betsy King a okamžitě začala shánět prostředky na přívod vody a vybudování kliniky.

Teď je v jejím projektu na řadě Zambie, kde byl v prosinci i díky činnosti světových golfistek instalován systém produkující pitnou vodu v konkrétním regionu. Soudě podle videí sdílených na sociálních sítích je činnost členky golfové Síně slávy a jejích kolegyň velmi záslužná…

Autor článku: L.80

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace