TOP 5 kandidátů na titul v Pebble Beach

Kdo ovládl žebříček favoritů na oficiálním webu PGA Tour pro ostře sledovaný turnaj v Pebble Beach? Číslem jedna možná překvapivě není obhájce titulu Američan Brandt Snedeker, přednost před specialistou na místní hřiště dostal nejlepší golfista světa Jordan Spieth (USA).

blogs-the-loop-blog-jason-day-celebrate-0818Kdo ovládl žebříček favoritů na oficiálním webu PGA Tour pro ostře sledovaný turnaj v Pebble Beach? Číslem jedna možná překvapivě není obhájce titulu Američan Brandt Snedeker, přednost před specialistou na místní hřiště dostal nejlepší golfista světa Jordan Spieth (USA). Pro Spiethe mluví vynikající herní standart, vyhrál dvě z posledních sedmi akcí, kterých se zúčastnil, navíc za zmíněné období ani jednou neskončil hůře než sedmý. Snedekerovi, zařazeného na druhé místo, zase hraje do karet obdivuhodná bilance v San Diegu (vyhrál zde dvakrát během tří let), navíc má aktuálně formu jako hrom. Vždyť zvítězil v Torrey Pines, navíc skončil druhý na SONY OPEN IN HAWAII. "Nejsem se sebou spokojený, mám na víc," přesto hlásí odhodlaně. Zatopit oběma favoritům může Australan Jason Day. Otázkou zůstává, kterak se vyrovná s nachlazením. Dayovi se na hřišti v Pebble Beach dlouhodobě daří, vždy prošel cutem a loni skončil těsně pod stupni vítězů. Mimochodem, světovou trojku zdobí vzácná vyrovnanost výkonů, od června se umístil nejhůře třiadvacátý. Do boje o titul by mohl promluvit i Američan Jimmy Walker, jemuž se v San Diegu povedlo zvítězit před dvěma lety a rok 2016 načal více než solidně: tři turnajové starty přetavil v 10.,13. a čtvrté místo. Pětici uzavírá muž, který za doprovodu Waynea Gretzkyho půjde ve flightu se Spiethem. Ano, nemáme na mysli nikoho jiného než jeho krajana Dustina Johnsona, zdejšího dvojnásobného šampióna, který se navrch ještě čtyřikrát umístil v TOP 10. (zdroj: PGA Tour)