Tři vítězství v řadě a Thajka je nejskloňovanější ženou světového golfu

Tři vítězství v řadě a Thajka je nejskloňovanější ženou světového golfu

Ariya Jutanugarn je dvacetiletá hráčka, o které jste toho pravděpodobně ještě před měsícem příliš nevěděli. Teď je ale vše jinak. Thajská hráčka se v neděli na podniku LPGA Volvik Championship zapsala do historie. Jako vůbec první hráčka totiž zaznamenala své první tři vítězství na okruhu ihned po sobě. Květen patřil zkrátka jí, a to od začátku až do konce. Svůj premiérový triumf si připsala na turnaji na turnaji Yokohama Tire LPGA Classic, druhý přidala na Kingsmill Championship a vše završila nedělní výhrou na podniku v Michiganu. A co je na tomto výkonu ironií? Jutanugarn je totiž ve své rodné zemi přezdívána May (květen).

Na podniku Volvik Championship zvítězila se skóre -15 a náskokem pěti ran na druhou Christinu Kim. Thajka se tak stala první hráčkou od Inbee Park z roku 2013, která ovládla tři po sobě jdoucí turnaje. S dvacetiletou hráčkou byla ve flightu například i Jessica Korda, která neskrývala chválu na její adresu. „Nemohu ani mluvit, to bylo úžasné. Ariya dnes tak skvěle puttovala, přitom greeny byly tak hrbolaté. V jejím podání to ale vypadalo tak jednoduše,“ přiznala Američanka s českými kořeny.

 

 

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace