Závěrečný major sezony pohledem faktů a čísel

Závěrečný major sezony pohledem faktů a čísel

Slavná klubovna klubu Baltusrol ve Springfieldu.

Některá zajímavá čísla z PGA Championship, kde získal svůj první major v kariéře Jimmy Walker, jsme vám už představili. Teď jsou ale na řadě další fakta, o která se rádi podělíme.

Walker triumfoval poprvé na majoru při své 18. účasti a je teprve třetím hráčem za posledních dvacet let, kterému se povedlo vyhrát na PGA Championship stylem start-cíl. Zbylými dvěma golfisty jsou Tiger Woods a Phil Mickelson. Čerstvý šampión, který se katapultoval až na 15. příčku světového žebříčku, je  zároveň nejstarším Američanem, který vyhrál na majoru od triumfu Todda Hamiltona z roku 2004.

Jason Day naopak skončil druhý na majoru už počtvrté v kariéře. Od roku 2011 je tak druhým nejčastějším „stříbrným“ po Philu Mickelsonovi. Henrik Stenson, jenž se jako druhý hráč v historii, jemuž je více než 40 let, pokoušel o získání druhého majoru v řadě, skončil v top 10. Bylo to už pojedenácté v jeho kariéře. Walkerovo vítězství navíc znamená, že Jordan Spieth letos zůstane bez majoru, a to poté, co se loni dvakrát radoval.  Posledním hráčem, který vyhrál major po zisku vícero majorů v minulém roce, byl Tiger Woods v roce 2006.

Zdroj: GolfChannel.com

 

 

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace