Bylo to těsné, ale je to tam. Mrůzek se dostal do další části q-school

Bylo to těsné, ale je to tam. Mrůzek se dostal do další části q-school

_RDP4420Filip Mrůzek si musel na konci závěrečného kola první fáze q-school upřímně oddychnout. I přes parádní první polovinu kola, se totiž na druhé devítce dostal do problémů a málem ho to stálo umístění zajišťující postup do druhé části. Nakonec ale vše dopadlo dobře. Mrůzek skončil s -3 na dělené 19. pozici, která byla posledním možným umístěním zajišťujícím kvalifikaci, a zahraje si i v listopadové části ve Španělsku.

Poslední hrací den, kdy hrál Mrůzek o vše, se od začátku naprosto parádně vyvíjel. Na druhé jamce trefil birdie a totéž zopakoval i na osmičce a devítce. Ve skvělém výkonu pak pokračoval i na dvanáctce, kde dokonce zapsal eagle. Pak se ale vše o točilo, když vzápětí zahrál double bogey. Na posledních dvou jamkách pak zapsal ještě bogey a dubláče, kvůli čemuž se vrátil na konečné skóre -3. A to ve výsledném součtu stačilo, Mrůzek proto může slavit.

Konečné pořadí q-school najdete ZDE.

Zdroj: EuropeanTour.com

 

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace