RYDER CUP: Evropané dále stahují. Už je to jen o bod

RYDER CUP: Evropané dále stahují. Už je to jen o bod

Rafa Cabrera-Bello - Omega Dubai Desert Classic 2016Sobotní foursomy přinesly opravdu zajímavou podívanou, která nakonec patřila Evropanům. Ti získali dva a půl bodu a stáhli náskok Američanů na rozdíl jednoho bodu. K tomu ještě navíc mají psychickou výhodu, jelikož se vezou na vítězné vlně.

Spolupráce Rory McIlroy – Thomas Pieters zatím funguje na jedničku. Oba hráči si připsali už druhý bod, když tentokrát jasně přehráli Phila Mickelsona s Rickiem Fowlerem 4&2. Jediné vítězství Američanů v sobotních foursomech zajistili Brandt Snedeker s Brooksem Koepkou, kteří rovněž podruhé bodovali. Henrika Stensona s Mattem Fitzpatrickem porazili 3&2.

Největší drama ovšem přinesly dva poslední duely. Justin Rose s Chrisem Woodem sice vedli o tři jamky, ale Jimmy Walker se Zachem Johnsonem na šestnáctce stáhli rozdíl na jednu. Koncovku ale Evropané zvládli a jednojamkový náskok uhájili. To nejlepší si ale golfisté nechali na závěr. Patrick Reed s Jordanem Spiethem drtili Španěly Sergia Garciu a Rafu Cabreru-Bella, když na jedenáctce vedli o čtyři jamky. Evropané ale nesložili zbraně, předvedli fantastický závěr a skóre srovnali. V tuto chvílí tak mají Američané celkem 6 a půl bodu a Evropané přesně o bodík méně.

Skóre sobotních foursomů najdete ZDE.

Zdroj: RyderCup.com

 

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace