PANORAMA GOLF RESORT: Tajemství zatím skryté mlhou

_RDP5141-panorama-golf-resortNEPATŘÍTE-LI ZROVNA K TĚM NĚKOLIKA MÁLO VYVOLENÝM, kteří měli to štěstí a všech 27 jamek nedaleko Kácova si již mohli zahrát, čeká na vás velké překvapení až příští rok. Věřte nám, bude to stát za to. Golfový areál Panorama, který je dodnes zahalen informační mlhou, vyrostl na březích Sázavy, přilehlých kopcovitých loukách a neméně svažitých lesích. Odtud jsou i názvy jednotlivých devítek – River, Meadows a Forest.

I když byl resort poněkud nenápadně otevřen již v srpnu, zahráli si na něm zatím jen členové a jejich nejbližší přátelé. Ti měli možnost vše otestovat a pomoci hřiště správně naladit. Pravým zátěžovým testem ale hřiště projde až v dubnu 2017, kdy na něj vyrazí první návštěvníci. Na jeho hodnocení je ještě času dost, ale s největší pravděpodobností ho ocení hlavně hráči, kteří nečekají snadnou procházku krajinou, ale chtějí hrát opravdový strategický golf a milují výzvy.

Na Panoramu jsme nevyrazili sami – vzali jsme s sebou našeho hrajícího redaktora a jednoho z nejlepších českých hráčů Filipa Mrůzka. Přinášíme vám tak hned dva pohledy. Nejen nás klasický redakční, ale i pohled hrajícího profesionála. A první dojmy nebo názory se mohou občas v lecčems lišit. 

A připravili jsme pro vás i jednu NOVINKU. Možnost naplánovat si vlastní strategii hry a vytisknout osobní BIRDIE BOOK. Vše již teď naleznete na stránkách www.golfdigest.cz na adrese hřiště PANORAMA, kde si můžete jednotlivé jamky detailně prohlédnout a třeba se už teď zamyslet, jak je budete v příštím roce hrát.


INFORMACE O HŘIŠTI
Rok otevření: 2016/ pro veřejnost duben 2017
Architekt: GOLFER – Libor Jirásek / Michael Terech
Konzultant: Rainer Preissmann
Nadmořská výška: 350 m n. m.

Webové stránky: www.panoramagolf.cz
Telefon: +420 602 203 203
GPS lokace: 49°46’11.360″N, 15°0’59.473″E
Adresa: Panorama 1, Kácov

CENY HRACÍCH FEE 9/18
Všední den: od 650 / od 950
Víkend/svátek: od 850 / od 1450

Manažer hřiště: Jiří Palát


Zajet si na nové hřiště je vždy velký zážitek – pro každého. Pokusit se přijít na kloub tomu tajemství, které pro vás architekt připravil. Najít správnou cestu k jamce a zase jednou hrát do neznáma a na panenském hřišti. Přemýšlet čím, jak a kam hrát. To je výzva, jaké nemůže odolat nikdo. Navíc na třech devítkách najednou, o kterých se hodně mluví. Najednou můžete být jedním z prvních, kdo se s jamkami popere, rozdá si to s nimi a těší se na to, kdo bude mít napoprvé navrch. Tak pojďme na to.

– S FILIPEM MRŮZKEM

DEVÍTKA FOREST (LESNÍ)
_RDP5217-panorama-golf-resortPerla celého areálu. Jestli budete přemýšlet, které z českých devítek jsou nejkrásnější, nemůže mezi nimi chybět právě Forest. Má jedinečný design, kterému nelze nic vytknout a bude ho velmi těžké překonat. Čekají vás nádherné výhledy, ideálně umístěné jamky do přírody a nároky na hráče, které jinde nenajdete. Lesní devítka je pro opravdové fajnšmekry, kteří se chtějí s každou ranou pomazlit. Chtějí dosáhnout herního maxima a sami sobě dokázat, že golf neznamená jen jak poslat míček z týčka blíže ke greenu. Tady se budete s hřištěm prát.

KLADY Hřiště navržené bez jediné chyby. Vaše nadšení bude každou jamkou gradovat a budete litovat, že hřiště nepokračuje dalšími devíti jamkami. I když budete mít pocit, že po šesté „signature hole“ už nemůže přijít nic hezčího, přijde a vše vyvrcholí nádherným parem 5 ke klubovně. Budete mít pocit, že si ji potřebujete zopakovat.

ZÁPORY Snad jen vyšší nároky na dobře připravenou strategii. Je ovšem otázka, zda to lze považovat za zápor. Když už se rozhodnete pro Forest, musíte vědět, že vás hra poslouchá. Zahrát zde výsledek pod par bude velká výzva i pro ty nejlepší. Dovolím si tipovat, že zde nepadne lepší výsledek než čtyři rány pod par. Forest netrestá povedené rány, ale hodně kouše při těch nepřesných.

NEJHEZČÍ JAMKA To je problém. Na Forestu se mi v podstatě líbily jamky všechny. Nicméně zvolím tři, zdejší Amen Corner, tedy kombinaci pět až sedm. A jako bonus pak ještě pětiparovou osmičku. Právě zde se bude rozhodovat o výsledku, protože bude záležet na tom, jak kdo dokáže udržet koncentraci. Získat, udržet, nebo vše ztratit. Tady není místo ani pro průměrné rány.

FOREST PAR 36
Junioři oranžová
2056 m | CR 34,5 | SR 122
Ženy červená
2499 m | CR 37,5 | SR 136
Ženy modrá
2685 m | CR 38,7 | SR 145
Muži žlutá
2831 m | CR 36,3 | SR 136
Muži bílá
3021 m | CR 37,3 | SR 145
PRO černá
3142 m | CR 38,0 | SR 149

729_panorama_COURSE_MASTER-M-F-18-72-web


CELÝ ČLÁNEK a celkové hodnocení hřiště, včetně pohledu Andreje Halady, naleznete v listopadovém vydání magazínu Golf Digest C&S, které vyšlo ve čtvrtek 3. listopadu 2016.

pruh_GD

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace