TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: Obhájce Matsuyama, šampión García, redaktor Matuš i lazar Woods

Neuniklo vám minulý týden?


Matuš o startu nové sezony

První dva turnaje nové sezony Pro Golf Tour má za sebou Stanislav Matuš. Po náročné přípravě ve Španělsku v akademii šampiona US Open 2005 Michaela Campbella odlétal do Egypta s očekáváním dobré hry a umístění na špičce leaderboardu.

V prvním turnaji se vše podařilo a dokonce hrál o celkové vítězství. Nakonec z toho bylo „jen“ páté místo. Ve druhém už se vše nedařilo podle představ a hru ovlivnilo i lehké nachlazení z hotelu.

http://www.golfdigest.cz/2017/01/start-do-sezony-jak-ma-byt-zadne-zklamani-optimismus-a-sebevedomi/


Woodsovi návrat na European Tour zhořkl

Tiger Woods předčasně odlétá z Dubaje, kde prožíval nikterak povedený návrat na European Tour. Hodinu před tím, než měl Woods v pátek nastoupit do druhého kola, oznámil jeho agent Max Steinberg, že čtrnáctinásobný majorový šampión začal mít potíže se zády po čtvrteční večeři a raději si vzal den volna.

WOODS v Dubaji končí. Bolí ho záda


V Dubaji válčili velikáni evropské scény

Souboj o dvanáctý titul z European Tour vyzněl na OMEGA DUBAI DESERT CLASSIC pro Sergia Garcíu. Španěl zvítězil se skóre -19 (po závěrečném kole za 69 ran) o tři údery před švédským golfistou Henrikem Stensonem. García tak udržel náskok, se kterým zakončil sobotní „dvoukolo“ – kvůli pátečnímu přerušení z důvodu špatných povětrnostních podmínek musel zvládnout 31 jamek. Výhra v Dubaji mu vynesla přes 410 tisíc euro. „Jsem nadšený z toho, jak jsem hrál. Zvládl jsem některé klíčové momenty a porazil jsem Henrika. Je to úžasný hráč,“ řekl spokojený Sergio. „Je to skvělý vstup o nového roku a pokusím se na něj navázat.“

Tahle rána železem na patnáctce prý Garcíovi zajistila titul:

 


 Rory se vrátí až v březnu

Rory McIlroy nehrál od lednového turnaje BMW SA OPEN HOSTED BY CITY OF EKURHULENI. Světová dvojka má poraněná žebra, přesně řečeno jej trápí únavová zlomenina jednoho z nich. Takové zranění se obvykle léčí měsíc až šest týdnů. Kdy tedy uvidíme Severního Ira zpět ve hře?

„Rors“ v nedávném rozhovoru pro Fox Sports uvedl, že by se rád vrátil na WGC-MEXICO CHAMPIONSHIP. Pro přesnou představu: za 24 dní. Tedy na začátku března.

Kdy se vrátí MCILROY?


Nový rok, nové smlouvy. Kdo „přeběhl“?

Tolik změn asi historie nepamatuje, ale na druhou stranu, je to logické. Nike Golf ohlásil konec výroby vybavení – holí, míčků i bagů – nechává si jen oblečení a kupuje nové hvězdy. Hvězdy se tak musí o sebe nebo lépe řečeno, někdo se o hvězdy musí postarat. Obléci je a dám jim cokoliv, s čím by mohli hrát. A hvězdy jsou někdy marnivé.

Ale nejsou to jen bývalí hráči Nike Golf, změny se děly také u značek Callaway Golf, Ping, PXG, TaylorMade, Vovik, Titleist nebo Adidas.

Skoro u každé značky dnes najdete nějakého toho přeběhlíka.

KDO na začátku roku 2017 a KOMU podepsal novou smlouvu?


 Matsuyama prvním Japoncem se čtyřmi tituly na PGA TOUR

Až na čtvrté jamce v rozehrávce se rozhodlo o letošním vítězi WASTE MANAGEMENT PHOENIX OPEN. Japonec Hideki Matsuyama dokázal obhájit loňský titul, když zahrál birdie a porazil Američana Webba Simpsona. Do finálového dne přitom vyrážel z nejlepší pozice Korejec Byeong-Hun An, ten se ale nakonec propadl až na šesté místo. Matsuyama si vítězstvím zajistil 500 bodů do FEDEX CUPU i  1,206 milionu dolarů. „Ale nedařilo se mi, trápil jsem se. Přesto jsem samozřejmě rád, že jsem vyhrál,“ řekl pátý hráč světa. 

Konečné pořadí: Hideki Matsuyama (-17), Webb Simpson (-17), Louis Oosthuizen (-16), Rickie Fowler (-15), J.J. Spaun (-15), Byeong-Hun An (-14)

Autor článku: Tomáš Zatloukal

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace