DUSTIN JOHNSON není neporazitelný, ale také již neporáží ani SÁM sebe

D-letterustin Johnson by asi moc neprotestoval, ani by neměl námitky, kdyby se o něm otevřeně hovořilo jako o tom, kdo je neporazitelný, pokud hraje svůj nejlepší golf.

„Jsem přesvědčen, že momentálně nejsem,“ odpověděl na podobně položenou otázku.

Patrně to tak i bude, což dokázal poté, co ukázal ve svých posledních třech startech. Nikým poražen nebyl.

I přesto, že se mohl po zisku postu světové jedničky cítit uspokojen, přidal další dvě vítězství. A ne ledajaká. Obě z neoficiálního mistrovství světa v golfu v Mexiku a minulý týden v jamkovce v Texasu.

Cestu k titulu mu nezkomplikovala čtyřka vítězů majorů, ani japonské překvapení Takihara, budoucí španělská hvězda 22letý Jon Rahm.

O deset let starší Američan teď kraluje světovému golfu a může se stát prvním hráčem, který vyhraje všechny čtyři turnaje World Golf Championships.

Nejblíže tomu byl v roce 2014 Rory McIlroy, který dokázal vyhrát tři turnaje WGC v řadě.

profimedia-0326607710Johnson sám dokázal získat titulů na WGC pět. Proti Woodsovi nicotné. Ten jich má na svém kontě 18, ale DJ se stále zlepšuje a mohl by Woodsův rekord minimálně vyrovnat.

„Je perfektní, je teď kompletním hráčem. Ale upřímně, nedělá prostě chyby,“ řekl o něm po finálovém zápase Rahm.

Až do neděle vše vypadalo, jakoby každý zápas byl pro Johnsona hračkou. Vítěz loňského US Open dokázal postupně vyřadit čtyři vítěze majorů (Kaymera, Walkera, Simpsona a Zacha Johnsona) a nemusel dojít dál, než na šestnáctou jamku.

Teprve v neděli ráno ho poprvé potrápil jiný hráč, v celku neznámý Japonec Hideto Tanihara, kdy Johnson vyhrál nejtěsnějším možným způsobem až na posledním greenu o jednu jamku.

„Byl to těžký a dlouhý den,“ komentoval vše krátce po turnaji Johnson. „Rozhodně jsem nehrál svůj nejlepší golf. Ani v prvním, ani ve druhém zápase. Je to ale určitě pozitivní, zjistit, že i v této kondici jsem nedělal chyby a dokázala oba souboje vyhrát. Rozhodně jsem na svůj výkon hrdý. Hrál jsem tvrdě a nevzdal jsem jedinou jamku. Myslím, že jsem dnes na hřišti odvedl skvělou práci.“

Johnson se svým 15. titulem vyšvihl i do čela FedExCupu a předběhl v poslední době trápícího se Hideki Matsuyamu.

Má v úmyslu nastoupit i tento týden v Houstonu a o tom, že o týden později bude jedním z největších favoritů Masters ani není potřeba hovořit.

Ještě nikdy ale nebyl v situaci, kdy by nastupoval na turnaj major z pozice světové jedničky

Na otázku, jaké z toho má pocity, odpověděl: „Jak se mi ta pozice líbí? Nedělám si s tím žádné starosti. Je mi to v podstatě jedno.“

Proč by také mělo, když teď hraje svůj nejlepší golf v životě.

– DAVE SHEDLOSKI


 

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace