TIGEROVI jsme vděční za to, že jsme bohatí, dobře ví i MICKELSON

profimedia-0083630660Ti dva nikdy nebyli největšími přáteli. Phil Mickelson a Tiger Woods byli odjakživa mnohem víc rivalové. Levoruký Lefty žil dlouhé roky ve stínu úspěšnějšího Tigera. Ale i v tom stínu se dalo žít nadmíru luxusně. Ostatně přiznal to i Mickelson, když odtajnil, proč zůstane Woodsovi navždy vděčný.

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o Tigerově dani, připravte se na krátké školení. Tiger Woods si během své kariéry vydělal hodně peněz, ale zároveň během své výjimečné kariéry učinil bohatými i řadu dalších lidí. Včetně Mickelsona a ten se tím nijak netají. A tím se vracíme k oné Tigerově dani, což je nový terminus technicus vyjadřující to, že by hráči měli vítězi čtrnácti majorů odvádět nějaké peníze ze svých příjmů, protože bez Tigera by se v golfu odměny nikdy nevyšplhaly do tak závratných výšin.

„Nikdy jsem nepochyboval o tom, že naše vztahy jsou opravdu skvělé. I vzhledem k tomu, že jsem si dobře vědom toho, co udělal pro golf,“ přiznal Mickelson v rozhovoru s Davidem Fehertym. „Udělal strašně moc pro mě a zrovna tak každého dalšího. Pro všechny, kteří jsme spojili svůj život s golfem. Ať jsou to hráči, caddie, zástupci médii, zkrátka každý. Všichni jsme vytvářeli produkt, ale nikdo nepřispěl tolik jako Tiger,“ prozradil Mickelson ve své docela nečekané zpovědi.

„Když jsem před lety vyhrál Tuscon Open, byla odměna jeden milion dolarů. Celá odměna. Za vítězství bylo 180 000 dolarů. Pamatuji si, že to bylo někdy v polovině devadesátých let. A říkal jsem, jestli jednou budeme o milion za vítězství. Nevěděl jsem, možná jsem to ani nemusel nikdy zažít, ale doufal jsem v to. No a teď hrajeme týden co týden o víc než milion dolarů. Hlavně díky Tigerovi,“ objasnil Mickelson.

Právě Mickelson se řadí k nejlépe vydělávajícím golfistům – během své kariéry „uhrál“ na hřišti přes 80 milionů dolarů. A pravděpodobně mnohonásobně víc ještě mimo hřiště. Loni činily jeho příjmy mimo golfové hřiště téměř 40 milionů dolarů. Je bohatým člověkem a dobře ví, že je za to hodně vděčný Woodsovi.

„Za všechny ty možnosti navýšit své příjmy, jsem byl vždycky Tigerovi vděčný. A platí to pro všechny hráče a jejich příjmy z golfu. Říkal jsem mu to mockrát. Jen nevím, jestli věřil tomu, že to myslím upřímně, nebo ne, protože občas jsem býval i dost sarkastický. Ale snažím se to říct upřímně, protože si to myslím i to tak cítím,“ uzavřel Mickelson svou rekapitulaci toho, proč by měl mít bývalý první hráč světa nárok na svou daň.


 

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace