TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: Leishman vyhrál Palmerův turnaj, McIlroy kritizoval Muirfield

Neuniklo vám minulý týden?  ARNOLD PALMER: Leishman slaví druhý titul, McIlroy nově světovou dvojkou Australan Marc Leishman předvedl skvělý závěr finálového kola ARNOLD PALMER INVITATIONAL, díky kterému turnaj vyhrál. O jeho vítězství o jednu ránu rozhodl 15,5

Neuniklo vám minulý týden?

ARNOLD PALMER: Leishman slaví druhý titul, McIlroy nově světovou dvojkou

Australan Marc Leishman předvedl skvělý závěr finálového kola ARNOLD PALMER INVITATIONAL, díky kterému turnaj vyhrál. O jeho vítězství o jednu ránu rozhodl 15,5 metrů dlouhý putt do eaglu na šestnácté jamce. Lídři po třetím kole Charley Hoffman a Kevin Kisner už nestihli zareagovat a oba skončili shodně na druhém místě. Skvěle do poslední rundy vstoupil Rory McIlroy, který si ještě na osmnácté jamce mohl vynutit play-off. Jenže na greenu zahrál tři putty a nakonec se musel spokojit s děleným čtvrtým místem. Přesto mu to stačí k posunu na druhé místo ve světovém žebříčku. Jason Day je nově třetí. https://www.youtube.com/watch?v=QEfrJ2PLb4k

Jessica a Nelly Korda znovu zářily na LPGA

Nelly Korda Sesterské duo Jessica a Nelly Kordovy se blýsklo dalším parádním výkonem na LPGA. Na turnaji Bank of Founders Cup se umístily obě do dvacátého místa. Starší Jessica po kolech za 67, 66, 70, 66 skončila na děleném desátém místě, mladší Nelly dělila devatenáctou příčku po kolech za 66, 70, 64, 71. Titul vyhrála Švédka Anna Nordqvist s celkovým skóre -25 (67, 67, 61, 68).

Hrátky s aligátory: Gribble byl odvážný, Kaufman už tolik ne

Američan Cody Gribble zaujal, když během kola na ARNOLD PALMER INVITATIONAL zahnal aligátora do vody. „Vypadal, že by se potřeboval trochu protáhnout. Hádám, že jsem si chtěl zvednout hladinu adrenalinu, ale v reálu jsem se nebál,“ tvrdí Gribble, který se s aligátory setkal ve svém životě mnohokrát, a tak k nim chová respekt, ale nemá přehnaný strach. https://www.youtube.com/watch?v=ib_PPNe1z8w

Nicklaus pokořil svůj věk o šest ran

I když je tento týden jasně ve znamení Arnolda Palmera, pocty by se mělo dostat i další legendě světového golfu. Jack Nicklaus se v pondělí připojil k Erniemu Elsovi a zahrál si jeho charitativní turnaj na podporu výzkumu proti autismu. V Palm Beach Gardens na Floridě ukázal, že 18 major titulů ve své kariéře nezískal náhodou. V 77 letech zahrál kolo o šest ran lepší, než je jeho věk. Tedy 71. „Když už se mi zhoršuje handicap, musel jsem jít a zahrát nejen mé druhé kolo pod 80 ran od listopadu, ale taky porazit můj věk o šest ran s 71 údery,“ vtipkoval Nicklaus. „Ale vážně, byl to skvělý den pro golf a pro výtěžek potřebných peněz za neuvěřitelnou práci, kterou moji přátelé Ernie a Liezl Elsovi odvádějí, aby na tento problém upozornili a podpořili děti, které trpí autismem v USA. Těší mě, že jsem se mohl přidat k velkorysým amatérům a profesionálům v 9. ročníku Pro-amu turnaje Els za autismus,“ zvážněl Nicklaus, jehož tým skončil na druhém místě. „Nevzpomínám si, kdy jsem dostal za druhé místo takhle velkou trofej!“ dodal.  https://www.instagram.com/p/BRrObd_BGqy/?taken-by=jacknicklaus