Trest Lexi stále bolí. Byla to noční můra, přiznává

Lexi Thompson - ANA InspirationTěžko skrývala slzy během tiskové konference dalšího turnaje LPGA. Pochopitelně. Lexi Thompson po téměř měsíci, kdy v kontroverzním finále přišla o titul na majoru ANA Inspiration, prozradila, jaké pocity krátce po turnaji měla.

„Byla to noční můra,“ řekla k incidentu, kdy se na dvanácté jamce finálového kola dozvěděla o dodatečném trestu z předchozího dne. Televizní divák totiž upozornil rozhodčí na přezkoumání videa, ve kterém Thompson patrně nevrátila míček na původní místo po omarkování. Výsledkem byly čtyři trestné rány za hru z nesprávného místa a za podepsanou kartu s chybným výsledkem.

Tři týdny poté prožívala těžké chvíle. „Byly to zajímavé tři týdny. Spala jsem trochu míň než obvykle, ale spoustu času jsem trávila s rodinou a kamarády. Snažila jsem se z toho oklepat a vrátit se k tvrdému tréninku,“ řekla novinářům před turnajem Volunteers of America Texas Shootout.

Dvaadvacetiletá Američanka si prohlédla video a vinu z porušení pravidel odmítá. „Asi vím, z čeho vycházeli. Hádám, že z toho otáčení míče, ale jak říkám, vždycky hraju podle pravidel. Nebyl žádný záměr, je porušit,“ ujišťovala a zároveň vyvrátila další spekulace ohledně vylepšování pozice kvůli poškozenému greenu.

„Neměla jsem důvod si něco vylepšovat. Greeny byly absolutně perfektní a celý týden jsem neměla v cestě nic, co bych si měla nějak upravovat,“ vysvětlovala.

Teď už se soustředí na další turnaj v Texasu, do kterého vstoupí ve čtvrtek jako čtvrtá hráčka pořadí Race to CME Globe. A s vědomím, že žádný divák její výsledky už neovlivní. Hlavní golfové orgány USGA a R&A totiž v úterý vydaly nové rozhodnutí, které omezuje vliv videa na posuzování situacích na hřišti.  

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace