ÚŽASNÉ! Nelly Korda půjde do víkendu na majoru z druhého místa

Pohádka na LPGA pro Nelly Kordu pokračuje. Na ANA Inspiration dělí po neúplném druhém kole druhé místo. Po dvou výsledcích za 69 ran (-3) zaostává s celkovým skóre šest pod par o jedinou ránu za vedoucí Suzann Pettersen. Její starší sestře Jessice se druhý den také dařilo báječně a po výsledku 67 ran se posunula na dělené 17. místo.

Nepříjemné přerušení kola ve čtvrtek nemělo žádný vliv na výkon teprve 18leté Nelly. Spíš naopak. Hlavně první devítka jí vyšla parádně, a nakonec podepisovala kartu se skóre 69. Senzační formu si přenesla i do druhé rundy, ve které se už dokonce dostala na průběžné skóre -7. Jediné bogey dne zahrála na tříparové sedmnáctce, v cíli pak slavila znovu 69 úderů.

„Vídět mé jméno na vrcholu leaderboardu je něco úžasného,“ řekla mladší ze sester Kordových. Zkušenější Jessica trochu klopýtala v prvním kole, když po přerušení kola svítilo u jejího jména skóre +3. Při obnovení v pátek ale jednu ránu smazala a zapsala 74 (+2). Další kolo už vyšlo Jessice na jedničku. Jedno bogey vynahradila hned 6 birdie a po 67 ranách (-5) poskočila o 61 příček vzhůru na dělené 17. místo.

V polovině turnaje ještě není 56 hráček, které se vrátí na hřiště k dohrání páteční rundy v sobotu ráno. Už teď je ale jisté, že obě sestry Kordovy projdou cutem a co víc, obě mají dobrou šanci na senzační výsledek.

Průběžné pořadí: 1. Pettersen (-7), T2 Lee (-6), T2 Nelly Korda (-6), T2 Inbee Park (-6), T2 Kerr (-6), T2 Icher (-6), T2 Wie (-6), T17 Jessica Korda (-3)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace