Woods podstoupil čtvrtou operaci zad. Letos už si zřejmě nezahraje

profimedia-0301653900-(1)Místo majorů začíná Tiger Woods sbírat jednu operaci za druhou. Bohužel se naplňuje další katastrofický scénář pro zbytek jeho sezóny a kdo ví…možná i jeho kariéry. Ve čtvrtek už počtvrté ulehl na operační sál s bolavými zády. Pak na svých webových stránkách ujistil, že se operace zdařila.

Ještě v úterý rozdával úsměvy na slavnostním představení nového veřejného hřiště Payne´s Valley v Big Cedar Lodge, dokonce byl vyzván mladým klučinou, aby zahrál dvě rány na green tříparové jamky. Ty ještě zvládl, i když na něj musely jít mrákoty, kde ho píchne tentokrát. „Mám dobré i špatné dny,“ říkal.

Woodse začala záda zlobit znovu před druhým kolem Omega Dubai Desert Classic na začátku února. Stěžoval si na křeče v zádech, kterých se měl zbavovat rehabilitacemi, léky proti bolesti a injekcemi. Nic nezabralo a po přetrvávající bolesti, která vystřelovala i do nohou, se vítěz 79 titulů na PGA Tour rozhodl pro už čtvrtou operaci.

Při ní lékáři odstranili Woodsovi vyhřezlou ploténku s cílem zmírnit tlak na nerv v zádech a dát mu tak nejlepší šanci na hojení. „Operace dopadla dobře. Jsem optimistický, že operace mě zbaví křečí v zádech a bolesti. Až se uzdravím, těším se na návrat k normálnímu životu, hraní si s dětmi, soutěžnímu golfu a životu bez bolesti, se kterou bojuji už tak dlouho,“ uvedl v prohlášení.

Teď čeká Woodse další odpočinek na několik týdnu, teprve potom přijdou na řadu terapie a další léčba. Po zkušenostech se pacienti vracejí k pohybové aktivitě po 6 měsících. Proto je více než pravděpodobné, že Woods letos vynechá znovu všechny majory a zřejmě i zbytek sezóny.   

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace