Challenge Tour na Kunětické Hoře i se 13 Čechy

Opět po roce zažije hřiště na Kunětické Hoře golfový svátek. Tamní osmnáctku od 25. do 28. května prověří už pošesté hráči Challenge Tour, včetně třinácti Čechů. Vítěz si z celkové dotace 180 tisíc euro odveze 28 800 euro.

Osm profesionálů a pět amatéru bude hájit české barvy na hřišti ve Východních Čechách na D+D REAL Czech Challenge. Nechybí Filip Mrůzek, letos nejlepší Čech na druhé nejvyšší evropské sérii. Uspět budou chtít ale další osvědčená jména: Jan Cafourek, Petr Gál, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra, Daniel Suchan a Petr Dědek. Z amatérů se představí ve skvělé formě hrající Šimon Zach, který vyhrál o víkendu Mezinárodní mistrovství Slovinska, dále také Matyáš Zapletal, Nicolas Schellong, Jiří Zuska a premiéra na takto významném turnaji čeká Romana Kumpošta.

Na Kunětickou Horu zamíří několik známých zahraničních jmen ať už z European Tour, nebo Challenge Tour. Tím největším jménem je Michael Hoey, vítěz pěti turnajů na European Tour. Jen o dva tituly méně z nejlepší evropské série má Mikael Lundberg. O titul si bude chtít zahrát i úspěšný Angličan Aaron Rai, který vévodí letošnímu pořadí Road To Oman na Challenge Tour.

Ti všichni budou navíc hrát o speciální cenu. Kdo trefí hole-in-one na sedmnácté jamce, vyhraje automobil Škoda za 1 milion korun. 

„Vstup je zdarma, v areálu bude občerstvení a v průběhu celé soboty také program pro děti a golfové začátečníky. Každý divák si může zkusit SNAG golf, což je zjednodušená a odlehčená verze golfu,“ říká výkonný ředitel promotérské společnosti Relmost Pavel Poulíček.

Filip Mrůzek (Foto: Ota Mrákota/ Relmost)

Filip Mrůzek (Foto: Ota Mrákota/ Relmost)

D_perrier_mrakotafoto

Vítěz loňského ročníku D+D REAL Czech Challenge Damien Perrier (Foto: Ota Mrákota/ Relmost)

 

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace