Czech PGA Tour zahajuje sezónu. Na Austerlitzu vede Cafourek

_RDP4516Téměř kompletní domácí profesionální špička se účastní prvního turnaje sezóny Czech PGA Tour, který hostí golfový resort Austerlitz od pondělí 15. května. V úvodním kole předvedl brilantní výkon Jan Cafourek, který i díky sedmi birdie v řadě zahrál parádních 65 ran (-7).

Cafourek patří k favoritům na vítězství turnaje Lucozade Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy s celkovou dotací 300 000 korun, z níž si vítěz ukrojí 50 tisíc. Zpočátku se Cafourek pohyboval jednu ránu pod parem, avšak druhou devítku rozjel ve velkém stylu. Od desítky po šestnáctku hrál jen birdie a už se dostal na -8 za kolo. Malou kaňkou na jeho výkonu bylo bogey na sedmnáctce, přesto je z toho vynikajících 65 a celkem luxusní náskok pěti ran před Lucií Hinnerovou, jednou ze dvou žen ve startovním poli. Tou druhou je Šideri Váňová. A i ona se v převážně mužské konkurenci neztrácí. Se 73 ranami (+1) je dělená šestnáctá z 46 účastníků.

Průběžné pořadí

Czech PGA Tour letos zavede české profesionály, ale i zahraniční hráče na osm hřišť. Novinkou je potom Czech PGA Junior Tour, která dá příležitost malým golfistům vyzkoušet si profesionálně připravená hřiště, setkat se s profesionálními golfisty a získat cenné zkušenosti. Děti budou soutěžit v osmi kategoriích. Podmínky hry budou přizpůsobeny tak, aby se hráči cítili komfortně. A tak nejmladší juniory ve věku 7 – 8 let čeká devět jamek s celkovou délkou okolo 1000 metrů. PGA of Czech Republic pořádá juniorskou tour s vizí zlepšit výkonnost dětských hráčů a najít mezi nimi talentované golfisty, kteří se v budoucnu zúčastní olympijských her.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace