Pro Golf Tour na Ypsilonce: Nejlepší z Čechů Kořínek skončil čtvrtý

korinek_slukaHodně vydařený turnaj má za sebou český profesionál Aleš Kořínek. Na turnaji ze série Pro Golf Tour, která zavítala na libereckou Ypsilonku, se skvělým finálovým kolem za 65 ran (-7) vyšplhal na konečné dělené čtvrté místo. Nezaostalo ani dalších pět Čechů, kteří prošli cutem.

Kořínek v celkovém součtu zůstal za vítězným Benem Parkerem jen o tři rány zpět, parádní výsledek mu navíc přinesl 1160 euro, čímž se hned po svém prvním turnaji na Pro Golf Tour v letošním ročníku posunul na 69. místo v Order of Merit celé soutěže. A navíc ještě bral první body do světového žebříčku.

Formu z posledních dní potvrdil Ondřej Lieser. Potom, co v minulém týdnu získal karty na dva turnaje Challenge Tour, které se uskuteční v České republice, skončil nejprve druhý v kvalifikačním turnaji Pro Golf Tour, aby v ostrém turnaji dohrál dělený desátý.

Stabilní výkony předváděl po tři dny Jan Cafourek. Po třech vyrovnaných kolech (71, 70, 70) uhrál velmi solidní dělené 16. místo. O ránu horší byla dvojice Petr Gál a Stanislav Matuš. Amatér David Benák si připsal parádní dělené 27. místo po kolech 73, 70, 70. Slovák Peter Valášek obešel hřiště třikrát v paru, a to stačilo na 36. místo.

Do finálového kola se nepodívali Martin Příhoda, Tadeáš Sedláček, Vojtěch Dostál, Roman Šebrle, Petr Nič, amatér Roman Kumpošt, ani Slovák Ján Friesz.