SI WOO KIM vyhrál Players, vojna v Koreji ho přesto nemine

letter-Nedělní vítězství na The Players v Ponte Vedra Beach přineslo Jihokorejci Si Woo Kimovy pohádkovou odměnu. Krom jiného mu na účet v nejbližší době připutují téměř 2 miliony dolarů, čeká ho pětiletá karta na PGA Tour, tři pozvánky na Masters a navěky ta krásná a starobylá mahagonová šatna šampionů na TPC Sawgrass.

Ale je tu také ještě jedna důležitá věc, která bohužel v dárkovém balíčku pro Kima nebyla: Výjimka z povinné vojenské služby.

profimedia-0332291456

Jižní Korea, Kimova rodná země, vyžaduje od všech svých mužů od 18 do 30 let – včetně sportovců, herců a dalších osobností –, aby odsloužili dva roky ve svých ozbrojených složkách. Výjimky se neudělují, o čemž svědčí i případ dalšího světového golfisty. V roce 2015 musel kariéru přerušit a vzdát se dokonce i olympijských her Sang Moon Bae, aby tak splnil závazek vůči své zemi.

„Opravdu bych si přál, aby tuto odměnu obsahovalo,“ odpověděl Kim na otázku, zda by přivítal, aby jedním z benefitů vítěze The Players byla výjimka z povinné vojenské služby v Koreji. „Nicméně bez ohledu na to, že jsem dokázal vyhrát, musím na vojnu nastoupit. Už jsem se rozhodl a jsem na službu připraven.“

Kimovi je teprve 21 let, což znamená, že má před sebou ještě minimálně osm let, kdy na vojnu nastoupit nemusí. Přesto i s touto myšlenkou, kterou musí ve své hlavě stále nosit, je jeho úspěch o to výjimečnější.

Jihokorejský Kim, který na sobě nedal znát emoce a odehrál poslední kolo ve strojovém tempu, je tak dalším Kimem, kterého by se svět měl začít obávat. Naštěstí pro nás to není Kim severokorejský. Oba ale mohou být v budoucnu stejně nevyzpytatelně nebezpeční.

Pokud si Si Woo Kim udrží formu, dokáže v sobě držet emoce a hrát tímto robotickým, až systematicky strojovým tempem bez nervů dál, mají se i ti nejlepší čeho obávat. Má před sebou ještě osm let, kdy o něm zcela určitě uslyšíme. The Players nebylo jeho posledním úspěchem a třetí velké vítězství na PGA Tour na sebe určitě nenechá dlouho čekat.


 

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace