TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: České úspěchy doma i v zahraničí, DJ blízko rekordu Woodse

Neuniklo vám minulý týden? Pro Golf Tour na Ypsilonce: Nejlepší z Čechů Kořínek skončil čtvrtý Hodně vydařený turnaj má za sebou český profesionál Aleš Kořínek. Na turnaji ze série Pro Golf Tour, která zavítala na libereckou Ypsilonku, se skvělým finálovým kolem

Neuniklo vám minulý týden?

Pro Golf Tour na Ypsilonce: Nejlepší z Čechů Kořínek skončil čtvrtý

korinek_slukaHodně vydařený turnaj má za sebou český profesionál Aleš Kořínek. Na turnaji ze série Pro Golf Tour, která zavítala na libereckou Ypsilonku, se skvělým finálovým kolem za 65 ran (-7) vyšplhal na konečné dělené čtvrté místo. Nezaostalo ani dalších pět Čechů, kteří prošli cutem. Kořínek v celkovém součtu zůstal za vítězným Benem Parkerem jen o tři rány zpět, parádní výsledek mu navíc přinesl 1160 euro, čímž se hned po svém prvním turnaji na Pro Golf Tour v letošním ročníku posunul na 69. místo v Order of Merit celé soutěže. A navíc ještě bral první body do světového žebříčku. Formu z posledních dní potvrdil Ondřej Lieser. Potom, co v minulém týdnu získal karty na dva turnaje Challenge Tour, které se uskuteční v České republice, skončil nejprve druhý v kvalifikačním turnaji Pro Golf Tour, aby v ostrém turnaji dohrál dělený desátý. Stabilní výkony předváděl po tři dny Jan Cafourek. Po třech vyrovnaných kolech (71, 70, 70) uhrál velmi solidní dělené 16. místo. O ránu horší byla dvojice Petr Gál a Stanislav Matuš. Amatér David Benák si připsal parádní dělené 27. místo po kolech 73, 70, 70. Slovák Peter Valášek obešel hřiště třikrát v paru, a to stačilo na 36. místo. Do finálového kola se nepodívali Martin Příhoda, Tadeáš Sedláček, Vojtěch Dostál, Roman Šebrle, Petr Nič, amatér Roman Kumpošt, ani Slovák Ján Friesz. Konečné pořadí

Rorymu je 28 let. Od kudrnáče k major šampionovi s prstýnkem na ruce

Rory McIlroy Masters 2017To to uteklo. Před dvanácti lety se jakýsi šestnáctiletý kudrnáč ze Severního Irska objevil poprvé na turnaji European Tour. Díru do světa tehdy ještě neudělal, kufry si balil na British Masters už po dvou kolech, kdy nastřílel 82 a 81 ran. Asi jen málokdo by si tenkrát pomyslel, že klučina ze severoirského Hollywoodu bude o pár let později majitelem čtyř titulů z turnajů kategorie major a dosáhne na post světové jedničky v golfu. V rukách má Rory McIlroy driver, se kterým to napálí na značku 40 yardů. Ano, plných 40 yardů. Že vám tu něco nehraje? Jistě, Rorymu jsou dva roky, ještě nosí plínu a žvatlá. Ale s bambulí se umí ohánět parádně. Jak by také ne, když místo s plyšáky spí v posteli s golfovými holemi. V sedmi letech ho otec Gerry přivádí do golfového klubu v Hollywoodu, aby mu zařídil členství. Rory se stává nejmladším členem klubu a začíná trénovat s koučem Michaelem Bannonem, se kterým to táhne až dodnes. ...CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Na LETAS ve Švýcarsku se blýskla amatérka Kousková

kouskova_slukaHned pět Češek startovalo na turnaji Ladies European Tour Access Series ve Švýcarsku, přičemž pětici tvořily tři profesionálky a dvě amatérky. A právě amatérka Sára Kousková předvedla z Češek nejlepší výkony, když po kolech za 72, 70 a 79 obsadila skvělé čtrnácté místo. Cutem ještě prošla profesionálka Šideri Váňová, která skončila dvaačtyřicátá. Kousková už o sobě dala pořádně vědět při loňském Tipsport Golf Masters na Dýšině, kde senzačně prošla cutem, teď si dokonce připsala umístění v top 20 na profesionálním turnaji. A mohlo být ještě lépe, kdyby výrazně nepokazila poslední devítku turnaje. Jenže sama nebyla. Silný vítr hodně promluvil do konečných výsledků, ve finálovém kole se žádná z hráček nedostala pod par. I tak je to pro Kouskovou ale i pro český ženský golf vynikající výsledek. Sedmnáctiletá hráčka byla ve švýcarském Gramsu oceněna, převzala trofej pro nejlepší amatérku turnaje. Dalším Češkám už se tolik nevedlo, amatérce Gabriele Robertě Vítů unikl cut o jednu ránu, naopak daleko za jeho hranicí skončila Eva Koželuhová a dvě kola vůbec nesedla Lucii Hinnerové, která se umístila na konci první stovky. Konečné pořadí

Harman vyhrál druhý titul v kariéře, DJ sahal po zranění po rekordu

Finiš šampiona ukázal Brian Harman na Wells Fargo Championship. Tradiční podnik PGA Tour vyhrál díky skvělému závěru birdie, birdie, kterým odmítl play-off s navrátilcem po zranění Dustinem Johnsonem a Patem Perezem. Pro Harmana je to druhé vítězství v kariéře na PGA  Tour. Světová jednička Johnson po úvodních dvou kolech vyčkával za lídry, ale o víkendu za to vzal, když dvěma koly za 67 ran vystoupal až těsně pod vrchol. A byl velmi blízko vyrovnání rekordu. Kdyby vyhrál, zaznamenal by už své čtvrté vítězství během posledních čtyř startů. A to se naposledy povedlo Tigeru Woodsovi, kromě něj v minulosti ještě Byronu Nelsonovi, Benu Hoganovi a Jacku Burkovi. DJ tak po zranění zad, které si přivodil těsně před Masters, ukázal, že je stále ve vynikající formě. https://www.youtube.com/watch?v=-Cs7scfrRYo

Dánové vyhráli revoluční turnaj GolfSixes

První ročník revolučního turnaje GolfSixes patřil dánské dvojici Thornbjorn Olesen, Lucas Bjerregaard. V týmovém formátu na rány na šest jamek zdolali ve finále Australany Scotta Henda a Sama Brazela poměrem 3:1. V souboji o třetí místo uspěli Skotové nad Italy, které porazili těsně 2:1. Turnaj GolfSixes byl revoluční novinkou v kalendáři European Tour, který se hrál pouze o víkendu a provázely ho efekty jako hudební doprovod na prvním odpališti, maskot, a pyrotechnika. Zároveň se soutěžilo v délce odpalů a hráčům byl na hřišti měřen čas. To vše by mělo zaručit především zábavnou show pro diváky.    https://twitter.com/Thorbjornolesen/status/861332380891611136

Erin Hills: Hřiště letošního US Open s nekonečnými možnostmi

erinhills2 Na tomhle místě se jednou budou hrát ty největší golfové turnaje, pomyslel si Mike Davis (šéf USGA), když poprvé spatřil úchvatné scenérie jihovýchodního Wisconsinu. Roku 2004 už tu mělo začít růst hřiště Erin Hills. Slovo dalo slovo a o šest let později USGA prohlásila: V roce 2017 se tu bude hrát 117. US Open. U zrodu veřejně přístupného hřiště stál jeden ze tří architektů Dana Fry, který poskytl Golf Digest rozhovor nejen o hostiteli druhého majoru této sezóny, který přivítá nejlepší světové hráče už 15. června. Když si uvědomíme, jak se změnilo vybavení, tempo hry. Jak se vlastně proměnila architektura golfových hřišť od začátku 19. století až po současnost?   Samozřejmě se proměnila jako vybavení, hřiště jsou daleko upravenější, ale jsou i lepší sportovci. Golf se změnil, dříve to byla hra, ve které vyhrávala šikovnost, lepší cit. Dnes vítězí síla. Hráči odpalují dál a hřiště se jim musí přizpůsobovat. Místo hřišť se 100 akry v roce 1900 se dnes staví hřiště o 200 akrech. Dopadové zóny v roce 1983, kdy jsem začínal stavět první hřiště, byly na 267 yardech, dnes jsou okolo 300 yardů a dál. Pokud jste v roce 1983 měli dům na jedné či druhé straně fairwaye, od domu ke hřišti jste to měli 250 stop, dnes už 350 a spíš i víc. Můžete vidět, že golf dnes není jen o síle, je taky o větším prostoru, který je potřeba k vybudování. A to stojí kluby daleko víc peněz, fíčka jsou tím pádem dražší a hra zabere více času. To všechno ubližuje dalšímu vývoji hry. CELÝ ROZHOVOR EXKLUZIVNĚ S DANA FRYEM ČTĚTE ZDE