Pro Golf Tour ve Slavkově: Valášek nezvládl závěr, Matuš v TOP 10

Výtečně turnaj Pro Golf Tour ve Slavkově rozehrál, ale v závěrečném kole Peter Valášek výrazně pokazil jednu jamku, a tím se definitivně připravil o vítězství. Stanislav Matuš udržel skóre -5 i osmé místo, které získal už ve druhém kole. Slovenský golfista Pe

valasek Výtečně turnaj Pro Golf Tour ve Slavkově rozehrál, ale v závěrečném kole Peter Valášek výrazně pokazil jednu jamku, a tím se definitivně připravil o vítězství. Stanislav Matuš udržel skóre -5 i osmé místo, které získal už ve druhém kole. Slovenský golfista Peter Valášek měl na dosah své první vítězství na Pro Golf Tour, když k němu výrazně nakročil už v prvním kole, kdy zahrál rekord hřiště 63 ran (-9). Výsledek v paru v kole druhém ho ještě držel ve hře, dělil vedení. To samé platilo ještě po první devítce finálového kola, kterou zahrál dvě rány pod par. Zaváhání ale přišlo na pětiparové desítce, kde zahrál bogey, ale největší ztráta přišla na tříparové dvanáctce. Po ní zapisoval Slovák do skórkarty triple bogey a rázem ztrácel tři rány, které už zpátky nezískal. I tak ale skončil v TOP 10 (dělené 4. místo). Nejlepším českým hráčem byl od začátku turnaje Stanislav Matuš a pozici nejlepšího domácího hráče si vzít nenechal ani ve třetím kole. Do něj vstoupil výtečně, jako v předchozích kolech. Ovšem na zbylých jamkách v nastoupeném trendu nepokračoval. Výsledek v paru ho ale udržel na konečném osmém místě, které dělil s dalšími dvěma hráči. Finálové kolo vyšlo skvěle čtyřem Čechům, kteří se díky výsledkům pod par posunuli konečným pořadím. Středa sedla především Aleši Kořínkovi, zahrál 68 ran (-4) a obsadil dělené 17. místo. Těsně za první desítkou skončil Adam Studený, který nastřílel jen o ránu hůř, tedy 69 ran ( -3), a dělil třinácté místo. Devětašedesát zahrál i Ondřej Lieser a stejně jako Kořínek obsadil sedmnácté místo. Amatér Michal Pospíšil se posunul o dvě místa na konečné 25. místo po výsledku 71 ran (-1). Vítězem turnaje Austerlitz Classic se stal Němec Maximilian Walz, pro něhož je to první profesionální vítězství. V závěrečném kole zahrál jen jedno bogey, k tomu tři birdie a eagle na čtyřparu. Vítězným skóre -12 vyhrál o ránu před Islanďanem Thordurem Gissurarsonem. Konečné pořadí