Spudich OBHÁJIL titul mistra republiky v závodě kolo+golf

iří Spudich se podruhé za sebou stal vítězem mistrovství České republiky v závodě kolo+golf. O víkendu 10. a 11. června nenašel na Malevilu přemožitele. Ačkoli v cyklistickém závodě nebyl úplně nejrychlejší, výborný výkon v obou disciplínách ho držel na špici a to mu p?

letter-Jiří Spudich se podruhé za sebou stal vítězem mistrovství České republiky v závodě kolo+golf. O víkendu 10. a 11. června nenašel na Malevilu přemožitele. Ačkoli v cyklistickém závodě nebyl úplně nejrychlejší, výborný výkon v obou disciplínách ho držel na špici a to mu přineslo titul. Spudich dojel v cyklistickém závodě na 48 kilometrů, který se jel jako součást Malevil Cupu, na druhém místě za nejrychlejším Pavlem Kudláčkem, který si s tratí s převýšením přes 900 metrů poradil za 2 hodiny a deset minut. Spudich ztrácel přes dvě minuty, což činilo také dvě rány v golfu. V něm ale výkonem 81 přinesl nejlepší výsledek celého startovního pole, a to mu zajistilo celkové prvenství. Druhý za Spudichem skončil o téměř dvacet let mladší, teprve dvacetiletý Viktor Kalina, který s časem 2 hodiny 14 minut dojel na kole třetí a v golfu zahrál solidních 87 ran. kologolf-winners Nejrychlejší cyklista Pavel Kudláček nakonec zahrál 94 ran, což ho odsunula na celkovou dělenou třetí pozici. Na ní se usadil také golfový profesionál Pavel Nič ml., který byl sice na kole devátý, ale v golfu výkonem 83 ran třetí. V týmech si prvenství odváží Greensgate Golf Club Plzeň Dýšina ve složení Radomír Havel, Jaroslav Jára a Rudolf Jastraban, kteří porazili velice těšným výsledkem pouhých dvou ran tým Golf Příbram (se Spudichem) a Sazka Bet (s Ničem). Jaroslav Jára také opanoval kategorii jezdců nad 50 let, kdy byl výkonem 2 hodiny 13 minut nejrychlejší na kole, což mu společně s výkonem 91 ran v golfu (v dané kategorii třetí nejlepší) vyneslo prvenství. kologolf-team Mezi ženami, kterých se v padesátičlenném startovním poli objevilo celkem pět, si nejlépe vedla někdejší cyklistika a nyní nadšená sportovní golfistka Ivan Zlesáková, která na kole zajela trať za 2 hodiny 55 minut a v golfu dosáhla 88 ran. Soutěžilo se také se v kategoriích Challenge, jejíž účastnici jeli trať 25 kilometrů, tedy o polovinu kratší a s převýšením přes 400 metrů. Celkem se této mírnější varianty mistrovství zúčastnila desítka závodníků z celého pole. Mezi muži vyhrál Michal Klivický a Michal Kučaba (kategorie nad 50), mezi ženami Petra Orálková. Oproti loňskému ročníku Bike Golf Championship se opět rozšířilo pole startujících, zároveň se také objevilo více sportovně zaměřených borců. Například hráčů se singl hendikepem byla desítka, loni to bylo pouze pět startujících. Konkurence v boji o nejvyšší příčky zesílila. Nicméně závod je stále určen „střední skupině“ cyklistů/golfistů, o čemž svědčí průměrný hendikep startovního pole, který se pohyboval okolo čísla 18. Také časy na kole byly v průměru okolo tří hodiny, tedy o padesát minut více než vítěz. Trať byla celkově rychlejší než loni, kdy mnoho úseků bylo podmáčených a závodníci tak museli kolo i tlačit. Letos byl povrch vyschlý a tvrdší, proto byly i letošní časy proti loňským nižší, v některých případech o deset i dvacet minut. Mezi závodníky nebyli jen ti z oblasti severních Čech či Prahy, ale dostavili se například i jezdci-golfisté z Olomouce a závod přivítal dokonce dva zahraniční účastníky z Německa. „Myslím, že letošní ročník, v pořadí již čtvrtý, se bezezbytku vydařil,“ říká hlavní organizátor akce Martin Raufer z vydavatelství cyklistických časopisů V-Press. „Řekl bych, že letos asi rozhodoval o chloupek více výkon v golfu než na kole, ale i tak se opět ukazuje, že je potřeba zvládnout obě disciplíny, pokud někdo pomýšlí na umístění v popředí. Ale atmosféra byla báječná a myslím, že se opět ukázalo, jak se oba sporty dobře doplňují.“ kologolf-raufer