THE MEMORIAL: Spieth ve formě, DJ se propatoval k 78

Jordan Spieth se zřejmě dostává zase do té správné provozní teploty. Minulý týden dělil druhé místo na DEAN & DELUCA Invitational a ve skvělé formě pokračuje i na The Memorial. V prvním kole měl parádní závěr, když dal čtyři birdie na posledních pěti jamkách. Jeho 66 ran (-6) ho zařadilo na dělené třetí místo, jen o ránu zpět za vedoucími Jasonem Dufnerem a Davidem Lingmerthem.

Mizerné kolo prožil Jason Day. Australan byl po patnácti jamkách už na skóre +5, ale dvěma birdie na závěr alespoň zmírnil nepovedený vstup do turnaje. Těžké hřiště Muirfield Village trápí více favoritů na titul. Na +4 je Adam Scott a nepovedený den na greenech si vytrpěl Dustin Johnson, který potřeboval 35 puttů na osmnáct jamek a ve statistice získaných úderů v putování je nejhorší v celém poli. Navíc jeho kolo výrazně poznamenalo triple bogey na tříparové šestnáctce. Paradoxem je, že Johnson zahrál od roku 2009 na Muirfieldu nejvíce birdie, v prvním kole letošního ročníku nedal ani jedno.

Průběžné pořadí

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace