K titulu z US Women’s Open mají nejblíže hráčky z Asie

Na vedoucí pozici Číňanka, která má za zády šest Korejek. Tak vypadá čelo průběžného pořadí US Women’s Open v Bedminsteru. Pokud se nestane něco překvapivého, americký major se zahalí do asijských barev.

Dominance amerických hráček na americkém Open je už dávno minulostí, od první dekády 21. století Američankám značně konkurují Korejky a letošní ročník je toho pouze důkazem. První americká hráčka je „až“ na děleném osmém místě (Cristie Kerr, -4).

Historii může v neděli přepsat 17letá korejská amatérka Hye Jin Choi, která se skóre -8 dělí druhé místo. Pokud by vyhrála, stala by se první amatérskou vítězkou US Women’s Open od roku 1967, kdy vyhrála Francouzka Catherine Lacoste. Po vítězné trofeji ale pokukují i její slavnější krajanky. Jména jako Mirim Lee, So Yeon Ryu, Amy Yang Sung Hyun Park jsou na LPGA dobře známá.

Historickému momentu je blízko Číňanka Shanshan Feng. Od prvního kola si totiž drží první místo, byť její náskok se po třetím ztenčil na jednu ránu. Dosud ještě nikdy žádná Číňanka US Women’s Open nevyhrála. „Neměla jsem před turnajem žádná očekávání, soustředím se jen na svou hru a uvidíme, co se stane,“ snaží se uklidňovat Feng. „Tohle hřiště podle mě není stavěné pro agresivní hru, hraje se velmi těžce. Snažím se být trpělivá,“ řekla její konkurentka v boji o titul Amy Yang.

Shanshan Feng stále vede US Women's Open 2017

Shanshan Feng vede US Women’s Open 2017 i po třetím kole (Foto: Profimedia)

Špatné kolo si v sobotu vybrala Nelly Korda, která zahrála sněhuláka i nepopulárního dabláče, skórovala jen jednou a do klubovny přinesla 78 (+6). Propadla se na dělené 51. místo. Zkušenější Jessica zahrála také kolo nad par, ale 73 ran (+1) ji drží na dostřel první desítky. Momentálně dělí 27. místo.

Průběžné pořadí  

Jessica Korda

Jessica Korda po odpalu ve druhém kole US Women’s Open 2017 (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace