Matuš s Mrůzkem na The Open nedosáhli, Poulter ano

Stanislav MatušDva čeští hráči Stanislav Matuš a Filip Mrůzek vyrazili na ostrovy, aby se v úterý poprali o místo na jediném evropském majoru The Open Championship. Závěrečnou kvalifikaci na dvě kola rozehrál výtečně Matuš a až do závěrečné devítky měl slavný major na dosah, Mrůzek naopak v prvním kole ztratil, pak ale mocně doháněl. Přesto ani on na třetí místo zaručující postup nedosáhl. 

Na pěti místech se v úterý konala závěrečná kvalifikace o celkem patnáct míst pro letošní The Open, které se uskuteční v Royal Birkdale od 20. do 23. července. Stanislav Matuš vyrazil bojovat do Notts Hollinwell, Filip Mrůzek zkoušel štěstí ve Woburnu. 

První kolo vyšlo Matušovi báječně, po 68 ranách (-4) byl na jednom z postupových míst. Na něm se držel i po celou první devítku druhého kola, jenže závěrečných devět jamek mu nevyšlo, zahrál tři bogey a propadl se na dělené třinácté místo se skóre -2. Na postup bylo třeba zahrát alespoň -7. 

Mrůzkovi naopak nevyšlo podle představ první kolo (74), ve kterém zahrál pět bogey, jeden eagle a jedno birdie. Ve druhém kole zopakoval eagle na pětiparové dvojce a po sérii tří birdie v řadě na druhé devítce vysvitla naděje. Nakonec se ale nekvalikoval, chyběly mu dvě rány. 

Na stejném místě jako Mrůzek bojoval o domácí Open Ian Poulter. S výsledky 70 a 68 ran se dostal na skóre -6 a to mu na postup stačilo. 

Konečné výsledky Notts Hollinwell

Konečné výsledky Woburn

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace