Spilková ve větrném Skotsku začala za +3

Těžký test čeká v tomto týdnu na Kláru Spilkovou, která hraje na společném turnaji LPGA a LET ve Skotsku. V silném větru zvládla hřiště Dundonald Links tři rány nad par a je na hranici cutu.

Česká profesionálka neodstartovala do úvodního kola šťastně. Hned na druhé a třetí jamce zapisovala bogey, třetí přidala na sedmičce a po dvanácti jamkách u jejího jména svítilo už +4. Dvojicí birdie ale dvě rány stáhla, poslední bogey dne dala na šestnáctce. Pětasedmdesát ran ji ve společnosti nejlepších hráček světa drží na dělené 68. pozici.

Navzdory nepříznivým podmínkám, které na hřišti panovaly, se dvě hráčky utrhly do čela poměrně výrazně. Karrie Webb hřiště pokořila 65 údery (-7), Cristie Kerr zahrála jen o ránu hůř.

Průběžné pořadí

spilkova_bunkinghamshire


 

Dědkovi se v úvodu European Tour v Německu nepovedl začátek, na druhé devítce zářil

První devítka jako z hororu, druhá dokonalá. Tak jde stručně popsat první den Petra Dědka na Porsche European Open v německém Hamburku, kde Čech startuje na pozvánku European Tour.

Po pěti jamkách už byl Dědek +5, jenže nic nezabalil a odměnou mu byly na druhé devítce tři birdie a posun průběžným pořadím vzhůru na dělenou 109. příčku. Čtyřiasedmdesát ran ho ale po úvodním kole drží ve hře, na cut ztrácí dvě rány.

Ve vedení turnaje je, českým fanouškům dobře známý, Julian Suri, který vyhrál letos Challenge Tour na Kunětické Hoře a dal o sobě vědět i na British Open. Teď po prvním kole vede turnaj European Tour spolu s Richardem Mcevoyem.

Průběžné pořadí


 

Gál začal na Challenge Tour ve Švédsku velmi dobře

Dalším českým hráčem, který v tomto týdnu hájí národní barvy je Petr Gál. Na Challenge Tour ve švédském Katrineholmu hodně skóroval, přibrzdila ho čtyři bogey.

Skóre -2 mu přináší dělené čtyřicáté místo, pokud dnešní výkon zítra zopakuje, cut by mu neměl uniknout

Průběžné pořadí


 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace