TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: Spieth ve strhujícím finále vyhrál The Open, Korda sahala po vítězství

Neuniklo vám minulý týden? Strhující finále The Open ovládl Spieth, získal třetí titul z majoru Famózní zmrtvýchvstání předvedl ve finálovém kole 146. The Open Championship Jordan Spieth. Závěrečné kolo se mu přitom začalo rozpadat pod rukama, chybami dával šan

Neuniklo vám minulý týden?

Strhující finále The Open ovládl Spieth, získal třetí titul z majoru

Famózní zmrtvýchvstání předvedl ve finálovém kole 146. The Open Championship Jordan Spieth. Závěrečné kolo se mu přitom začalo rozpadat pod rukama, chybami dával šanci Mattu Kucharovi získat první titul z majoru. V závěru kola však 23letý Američan zářil a třetí titul z turnajů velké čtyřky už si ujít nenechal.
Jordan Spieth vyhrál 146. The Open Championship (Foto: Profimedia)

Když na třinácté jamce Royal Birkdale hledal Spieth místo pro drop vedle kamionů s golfovým náčiním a jen pár kroků za sebou měl cvičné plochy, zdálo se, že hra dvojnásobného major šampiona se pomalu hroutí. Další kolaps ale Jordan Spieth na majoru nedopustil. Tři bogey na prvních čtyřech jamkách nevěstily pro vítěze Masters a US Open nic dobrého. A přestože jednu ránu umazal na pětce, svoji hru pod kontrolou neměl. Dál se spíš hledal a po bogey na devítce a děsivě vyhozeném drivu na třináctce, po kterém musel míč z nehratelné pozice dropovat,  to vypadalo na podobný kolaps jako před rokem na Masters. Od kamionů z golfovým vybavením ale vykouzlil perfektní ránu dřevem, která skončila před greenem. Chipem si zachoval naději na bogey, puttem ztrátu jen jedné rány potvrdil. A od tohoto momentu Jordan Spieth na hřišti dominoval. Berdíkem na tříparové čtrnáctce  odstartoval jízdu k titulu. Na pětiparové patnáctce zavěsil dlouhý putt do eaglu, na šestnáctce skóroval znovu a další birdie si připsal na sedmnáctce. Parem na závěr svůj triumf potvrdil. https://twitter.com/TheOpen/status/889167683194892288 Ve 23 letech mu chybí už jen jeden titul, aby získal kariérní Grand Slam. Poslední major, který mu chybí do sbírky, je ten z PGA championship. Závěrečný major sezóny se uskuteční už za necelé tři týdny v Quail Hollow, Spieth bude zcela jistě jedním z nejsledovanějších hráčů. Všechny tituly z majorů může získat už velmi brzy. Jordan Spieth vyhrál The Open Championship 2017 Skvělým výkonem se v neděli v Royal Birkdale prezentoval Číňan Li Haotong. V kole neudělal ani jednu chybu a se skóre -6 byl ještě na druhé devítce reálně ve hře o titul. K němu měl ale kromě Spietha nejblíže Kuchar. Devětatřicetiletý Američan bojoval o svůj první triumf na majoru do poslední jamky, na té ale zahrál bogey a veškeré naděje se rozplynuly. Povzbuzením je dělené čtvrté místo pro Roryho McIlroye, který v posledních týdnech prožíval špatné období, kdy neprocházel cuty. Závěr se naopak vůbec nepovedl světové jedničce Dustinu Johnsonovi. Po 77 ranách (+7) skončil až v šesté desítce pořadí. Konečné pořadí

Korda sahala po vítězství, finále ale nezvládla

Nelly Korda během úvodního kola US Women's Open 2017Blízko prvnímu vítězství na LPGA byla na Marathon Classic v Ohiu Nelly Korda. Po třech kolech turnaj vedla, neděle ale nebyla jejím dnem a po 74 ranách (+3) skončila na osmém místě. Když v sobotu zaskórovala na posledních dvou jamkách a na konci dne se dostala do vedení o dvě rány, čekalo se, jak se vypořádá s tlakem finálového kola. „Klíčem je být trpělivá, jít ránu po ráně, nemyslet moc dopředu,“ věděla teprve 18letá Američanka s českými kořeny. Závěrečné kolo se z jejího pohledu nevyvíjelo příliš dobře. Po úvodních čtyřech parech dala bogey na pětce, další přidala na devítce a jedenáctce. V tu chvíli už bylo jasné, že na titul nedosáhne. V kole skórovala jen jednou a s turnajem se loučila bogey na pětiparové osmnáctce. Po 74 ranách obsadila osmou příčku, devět ran za vítězkou In-Kyung Kim. Přesto je to pro ní už třetí top 10 v nováčkovské sezóně, v pořadí Race to CME Globe jí patří 42. místo. Vítězka Kim si připsala druhé vítězství sezóně, to první přišlo v červnu na ShopRite LPGA Classic. Na předchozích dvou turnajích ale neprošla cutem a v celé sezóně nasbírala jen tři top 20 umístění. Konečné pořadí

Mrůzek dal cut na Challenge Tour ve Francii

_RDP4441Po horším období, kdy Filip Mrůzek neprošel cutem na domácím podniku Challenge Tour na Zbraslavi ani o týden později v Itálii, si český profesionál zlepšil náladu zvládnutým cutem na Le Vaudreuil Golf Challenge ve Francii. Se skóre +4 skončil dělený 55. Úvodní kolo Mrůzkovi nevyšlo, po 74 ranách (+3) potřeboval zahrát nízko v kole druhém, aby měl šanci projít cutem. A to se povedlo. Devětašedesát ran ho posunulo do víkendových kol o jedinou ránu. V sobotu ale zahrál identické kolo jako ve čtvrtek. Zaznamenal stejný počet birdie (2) i bogey (5). Zlepšený výkon v neděli za 71 ran (PAR) stačil na posun na konečné pětapadesáté místo. Vítězem turnaje se stal Angličan Aaron Rai, který se během čtyř kol dostal 18 ran pod par a zvítězil o pět ran před druhým Mortenem Orum Madsenem. Konečné pořadí

A znovu top 10! Matuš zářil ve finále a z Rakouska veze osmé místo

matus_progolfDalší vynikající představení má za sebou Stanislav Matuš na Pro Golf Tour. Ve středu nastřílel v Zell am See 63 ran a díky svému nejlepšímu kolu týdne se protlačil do elitní desítky. A co víc, do žebříčku si připsal částku 1080 eur a v průběžném pořadí Order of Merit si polepšil na čtvrté místo, kde se hraje o hodně. Prvních pět hráčů německé tour získá hrací kartu na Challenge Tour pro rok 2018. Matušova středeční pohádka v nádherném prostředí rakouského Kaprunu začala dost pochmurně. Na prvních dvou jamkách si český profesionál (startující z desátého odpaliště) připsal bogey. A při pohledu na divokou skórkartu bychom si ihned mohli pomyslet, co by bylo, kdyby dvěma bogey nezačal. Ale protože žádné kdyby neexistuje, je třeba tuto skutečnost vzít jako fakt. V brilatním kole zahrál devět birdie a dokonce jeden eagle. Matušových -8 bylo ve středu druhým nejlepším výsledkem, Nizozemec Buijs zahrál 62 (-9). Skórkarta Stanislav Matuše ve finálovém kole Zell am See - Kaprun Open 2017 Vítězem turnaje se nakonec stal německý amatér Alexander Herrmann, který hřiště za tři hrací dny zničil jednadvaceti údery pod par. Vyhrál suverénně o šest ran před svým krajanem Finnem Fleerem. Konečné pořadí