TÝDEN VE SVĚTĚ GOLFU: Spilková hledala rytmus ve Skotsku, Vegas obhájil titul v Kanadě

Neuniklo vám minulý týden?


Spilková hledala rytmus ve Skotsku, v generálce na British Open obsadila 68. místo

Teprve pátý turnaj v této sezóně absolvovala v minulém týdnu Klára Spilková. Na hřišti Dundonald Links ve Skotsku v soutěžních kolech bojovala se silným větrem, který se podepsal i na jejím výsledku. Se skóre +13 obsadila dělenou 68. pozici.

V generálce na British Open prošla po kolech za 75 (+3) a 74 (+2) ran do finálových kol.  Ovšem ani v nich nedokázala pokořit par hřiště, v sobotu zahrála 77 (+5) a v neděli 75 (+3). Na její obranu ale lze konstatovat, že jen jedenáct hráček skončilo po čtyřech kolech v červených číslech. A důvod je prostý, silný vítr o rychlosti až 30 km/h dělal hráčkám velké problémy.

„Vítr bral míček až o čtyřicet metrů doleva nebo doprava. Tento týden jsem se protrápila i na greenech. Bylo těžké najít správný rytmus,“ řekla Spilková, která ihned po turnaji zamířila na hřiště Kingsbarns, kde se od 3. do 6. srpna hraje major Ricoh Women’s British Open.

Konečné pořadí

Klára Spilková na Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open


Levy zahodil šanci obhájit titul na Porsche European Open, Dědek cut nedal

Napínavé drama se smutným koncem pro Alexandra Levyho, takové bylo finále Porsche European Open v německém Hamburku. Francouz měl na dosah obhajobu loňského titulu, ale na první jamce rozehrávky minul krátký putt do vítězství a na druhé jamce využil mečbol jeho soupeř Jordan Smith.

Pro Smitha, který ještě před dvěma lety vyhrál Order of Merit na rozvojové PGA EuroPro Tour a o rok později přidal triumf v Road to Oman na Challenge Tour, je to první vítězství na nejlepším evropském okruhu European Tour.

České barvy hájil na turnaji Petr Dědek, který dostal na poslední chvíli pozvánku zahrát si na hřišti Green Eagle Golf Course s evropskou špičkou. Jeho účast na turnaji měla trvání dvě kola, když po kolech za 74 a 77 ran neprošel o osm ran cutem. Mrzet ho může zejména první kolo, ve kterém nabral ztrátu hned na začátku.  A přes skvělou druhou polovinu hřiště, už se mu nepodařilo ztrátu smazat. Ve druhém kole ztrácel na obou devítkách.

Konečné pořadí

Jordan Smith

Jordan Smith vyhrál Porsche European Open 2017 (Foto: Profimedia)


Gál přes slibný začátek neprošel cutem ve Švédsku

Nadějně rozehrál další podnik Challenge Tour Petr Gál. Ve Švédsku zahrál v prvním kole 70 ran (-2) a v případě, že by stejný výkon zopakoval i ve druhém kole, jistě by cutem prošel. Jenže druhé kolo za 74 (+2) ho do finálových kol nepustilo. Vítězem turnaje se stal Argentinec Estanislao Goya, který na Challenge Tour vyhrál znovu po téměř devíti letech.

Konečné pořadí


Vegas obhájil titul z RBC Canadian Open v play-off

Stejně jako na European Tour, se o vítězi RBC Canadian Open na PGA Tour rozhodovalo až na dodatečných jamkách. A stejně jako v Německu bojoval o titul obhájce titulu. Jhonattan Vegas uspěl v play-off a po roce opět vyhrál kanadské open.

Ve finálovém kole předvedl 65 ran (-7) a celkově se dostal jednadvacet ran pod par. Vedoucí hráč po třech kolech Charley Hoffman nezůstal pozadu a 68 údery (-4) si vynutil play-off. V něm už kraloval opět Venezuelan Vegas. Po jeho birdie musel Hoffman poslat míček čtvrtou ranou z greenového bunkeru do jamky. Nechybělo mnoho, míček projel těsně kolem levé hrany, ale v jamce neskončil a Vegas mohl začít slavit.

„Tohle vítězství je nejsladší. Mám tu rodinu, mámu i tátu,“ zdůvodňoval trojnásobný vítěz na PGA Tour. Triumfem v Kanadě si navíc už téměř pojistil místo v mezinárodním týmu pro Presidents Cup. „To je celoživotní sen být součástí těchto skvělých týmů. Ne každý zažije, jaké to je být v Presidents Cupu,“ touží po účasti v utkání USA proti zbytku světa, které se uskuteční na konci září v New Jersey.

Vzrůstající formu v posledních měsících potvrdil v Kanadě Ian Poulter. Závěrečným kolem za 64 ran (-8) se protlačil na konečné třetí místo.

Konečné pořadí


 

 

 

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace