Vítejte na Golf Safari pod alpskými velikány – 2. díl

letter-Když se řekne safari, většina lidí si nejspíš vybaví africké dobrodružství v nespoutané přírodě. V případě golfového safari nemusíte cestovat nijak daleko – stačí si odskočit do Rakouska.Golfisty čeká nevšední golfový zážitek na čtveřici golfových hřišť v údolí Ennstal v regionu Schladming-Dachstein. A všechna čtyři ve vzdálenosti 50 kilometrů.

V prvním díle jsme vám představili hřiště GC Pichlarn, ve druhém pokračování vám představíme hřiště GCC Dachstein-Tauern a GLC Ennstal-Weissenbach. Vítejte na Golf Safari pod alpskými vrcholky.

Golf & Country Club Dachstein-Tauern

Na první pohled by se mohlo zdát, že se do úzkého údolí sevřeného alpskými velikány mezi Schladmingem a Haus im Ennstal ani nemůže golfové hřiště vejít. A ono nejen, že vejde, ale nejspíš vám vezme i na chvíli dech. Rozhodně ne proto, že by vás čekalo nějaké zásadní šplhání do kopců. To ne. Osmnáct jamek, které umně poskládal legendární golfista Bernhard Langer, vede po rovině, ale bere dech svým zasazením do krajiny, kvalitou i designem většiny jamek.

GC Dachstein2

A tak jedinými kopečky na hřišti, navíc jen velice nízkými, jsou ty, co oddělují jednotlivé fairwaye od sebe. Leckdy i pomohou, když vrátí míček zpět na fairway. Ve hře je tady hodně voda – ostatně pět ze šesti tříparů se hraje přes vodu. A voda je ve hře i na dalších jamkách. Včetně závěrečné pětiparové osmnáctky, kde vás čeká téměř ostrovní green.

Hřiště není nijak extrémně obtížné ani dlouhé, ale rozhodně není ani jednoduché. Hrát se tady musí s rozmyslem. To, co je ale pro rekreační hráče skvělé, je fakt, že veškeré plochy i mimo fairwaye jsou střižené tak, aby nebyl problém nalézt míček po ráně, která se takříkajíc zcela nevyvedla dle představ. Hru to nejen činí příjemnější, ale také ji výrazně zrychluje. 

GC Dachstein

Kvalita, design, jedinečné výhledy na okolní hory, to vše pasuje hřiště do „první ligy“. Ostatně ne nadarmo se osmnáctce u Schladmingu otevřené už v roce 1987 říká Pebble Beach of the Alps a patří do skupiny Leading Golf Courses, v níž jsou sdružena nejlepší hřiště v Rakousku.

Více na www.schladming-golf.at

 

Kde se během Golf Safari ubytovat? Stačí si vybrat z řady hotelů, která s golfovými hřišti spolupracují. V našem případě to byl arx Hotel v Rohrmoosu nad Schladmingem (www.das-arx.at). Příjemné ubytování v moderním a stylovém hotelu, skvělá strava včetně pětichodového degustačního menu k večeři. A potkat tu v létě můžete i olympijskou vítězku a vícenásobnou mistryni světa ve sjezdovém lyžování Annu Veithovou, za svobodna Fenningerovou, která je manželkou syna majitele hotelu.

Hotel Arx

arx Hotel v Rohrmoosu nad Schladmingem

I takto nádherný výhled na vrcholky hor nabízí arx Hotel v Rohrmoosu nad Schladmingem

I takto nádherný výhled na vrcholky hor nabízí arx Hotel v Rohrmoosu nad Schladmingem

Při ubytování v partnerských hotelech vás čeká další zajímavý benefit – Schladming Dachstein Sommercard (www.sommercard.info). Díky této kartě získáte volný vstup na více než stovku volnočasových aktivit a na další výrazné, až 50procentní slevy. A region má co nabídnout – přes 1000 km tras pro pěší turistiku, 930 km cyklotras, 21 km ferrat a samozřejmě i pět golfových hřišť.

Golf & Landclub Ennstal-Weissenbach

Ač doslova v srdci rakouských Alp, žádné velké převýšení na hřišti otevřeném už v roce 1977 a jediném v Evropě, které je součástí chráněného krajinného území v rámci Natura 2000, nečekejte. Naopak, jamky jsou na rovině. Možná i proto nemá hřiště nouzi o návštěvníky – i bez náročných stoupání ale prověří golfové kvality všech kategorií hráčů. Navíc s přidanou hodnotou úžasné okolní přírody a krajiny.

GC Ennstal 4Hřiště je dokonale zakomponováno mezi chráněné biotopy a míst, které poskytují azyl desítkám vzácných druhů zvířat a rostlin. Vládne tady jakási klidná vznešenost v dokonalém souznění s přírodou. Když se přidá fyzická nenáročnost hřiště, máte zaděláno na skvělý golfový zážitek.

Více na www.glcennstal.at

– S ALOISEM ŽATKULIAKEM


 

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace