WOODS už není ani v první tisícovce světového žebříčku

Když na konci minulého roku Tiger Woods vtipkoval, že jeho cílem pro nadcházející sezónu je zůstat v první tisícovce světového pořadí, asi ani v těch nejhorších snech se mu nezdálo, že tohle předsevzetí nesplní. Teď je to realita. Dlouholetá světová jednička a vítěz 14 majorů poprvé v životě vypadl z první tisícovky. 

Celkem 683 týdnů se vyhříval na pozici nejlepšího golfisty světa, pět let v kuse post světové jedničky nikomu nepůjčil. A když se po osobních i sportovních trablích vrátil na vrchol v roce 2013, asi nikdo by tehdy nesázel na to, že za pár let bude velký Tiger Woods na předních pozicích…druhé tisícovky pořadí. 

V posledních letech provázejí 41letého Američana obrovské zdravotní problémy ze zády, kvůli kterým nenastupoval k turnajům, kterým v minulosti dominoval. A když už se někde objevil, turnaj nedohrál a z hřiště zamířil na operační sál. Kvůli operaci zad vynechal celou loňskou sezónu, vrátil se až v prosinci na Hero World Challenge, v lednu 2017 neprošel cutem na Farmers Insurance Open a v únoru odehrál jedno kolo v Dubaji. V dubnu podstoupil už čtvrtou operaci zad a golf šel znovu stranou, žebříčkem padal níž a níž. 

profimedia-0256142126-(1)

Koncem května navíc musel vysvětlovat řízení automobilu pod vlivem návykových látek, kvůli kterému byl zatčen a následně byl nucen vyhledat odbornou pomoc, jak léky proti bolesti užívat. 

Woods vypadl z první tisícovky světového pořadí tento týden, aktuálně mu patří 1005. místo. A to je jeho absolutně nejhorší umístění. Golfová budoucnost Tigera Woodse zůstává nejistá, jisté však je, že letos už nezasáhne do žádného majoru a pravděpodobně vynechá kompletně celou sezónu. 

V první desítce světového žebříčku došlo k jedné změně. Jon Rahm vystřídal na sedmé pozici Henrika Stensona. Díky vítězství ve Skotsku si do první dvacítky (17.) polepšil Rafa Cabrera Bello, o 63 míst vzhůru se posunul po premiérovém triumfu Bryson DeChambeau, nyní je 81.  

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace