Matuš nasbíral další důležité body. V Německu skončil dvanáctý

Další boj o body do žebříčku Order of Merit satelitní série Pro Golf Tour svedl Stanislav Matuš v německém Starnbergu.  V pátek zahrál své nejlepší kolo turnaje (67) a obsadil dělené dvanácté místo. A před vrcholem sezóny si drží páté místo zajišťující

Další boj o body do žebříčku Order of Merit satelitní série Pro Golf Tour svedl Stanislav Matuš v německém Starnbergu.  V pátek zahrál své nejlepší kolo turnaje (67) a obsadil dělené dvanácté místo. A před vrcholem sezóny si drží páté místo zajišťující kartu na Challenge Tour. Český profesionál podal znovu velmi solidní výkon. Všechna kola zahrál pod 70 ran, to nejlepší si nechal na konec, když v pátek nastřílel 4 rány pod par a o čtyři příčky si polepšil výsledkovou listinou na konečné dvanácté místo. V této části sezóny jde o každou ránu, o každý putt. V té minulé mu karta na Challenge Tour unikla jen o vlásek, proto by byl velmi nerad, kdyby se stejný scénář letos opakoval. Jeden z jeho největších konkurentů o páté místo, Nizozemec Dylan Boshart, obsadil s celkovým skóre -9 rovněž dvanácté místo, van West do turnaje vůbec nenastoupil. Na šesté místo v OOM se vyhoupl po triumfu na turnaji německý amatér Max Schmitt. Už s předstihem si kartu na druhou evropskou ligu zajistil třemi vítězstvími Nicolai von Dellingshausen, ovšem na situaci Matuše to nic nemění. Němec se i přes tři výhry počítá do první pětice, která má záruku postupu o patro výš, proto Matuš musí skončit do pátého místa. Do konce sezóny zbývají už jen dva turnaje, jeden v Polsku, druhý v Německu.  Dobrou zprávou pro Matuše je i to, že ke dni uzávěrky přihlášek na Q-School European Tour (23. 8.) bude Matuš do šestého místa Pro Golf Tour, a tím získá výjimku dle kategorie 11. Proto bude nasazen rovnou do druhé fáze Q-School ve Španělsku, která se uskuteční 3. listopadu.  Konečné pořadí turnaje Starnberg Open 2017 Stanislav Matuš (Foto: Pro Golf Tour)