5 titulů, major i FedEx Cup. THOMAS je suverénním vládcem sezóny

Někteří hráči si dávají za cíl udržet hrací kartu na PGA Tour pro příští rok, jiní míří výš a chtějí uhrát několik top 10. Justin Thomas byl o dost odvážnější a do svého telefonu si poznamenal sezónní cíle, které jsou pro většinu hráčů výplodem bujné fantazie

Někteří hráči si dávají za cíl udržet hrací kartu na PGA Tour pro příští rok, jiní míří výš a chtějí uhrát několik top 10. Justin Thomas byl o dost odvážnější a do svého telefonu si poznamenal sezónní cíle, které jsou pro většinu hráčů výplodem bujné fantazie. Tím úžasnější je, že 24letý Američan je téměř všechny do puntíku splnil. [caption id="attachment_22951" align="alignnone" width="838"]Justin Thomas vyhrál FedEx Cup v sezóně 2016/2017 (Foto: Profimedia) Justin Thomas vyhrál FedEx Cup v sezóně 2016/2017 (Foto: Profimedia)[/caption] Alespoň jednou vyhrát, být v posledních dvou flightech v neděli na majoru, vyhrát major, kvalifikovat se na Tour Championship, kvalifikovat se na Presidents Cup. Tak tohle všechno Thomas v letošní sezóně splnil a jako hodně sladkou třešničku přidal desetimilionovou odměnu ve FedEx Cupu. Zmýlil se v počtu top 10, kterých chtěl uhrát alespoň polovinu ze všech startů. O jednu desítku svůj cíl nesplnil, uhrál „jen“ 12 top 10 z 25 startů. To ale nic nemění na fantastické sezóně, ve které vyhrál PGA Championship, dohromady vyhrál pětkrát, nastřílel magických 59 ran na Havaji, ovládl finanční žebříček. Co je tedy v plánu pro příští sezónu? „Bude to strašně těžké, ale budu trávit hodně času s Tigerem a s Jordanem, protože to jsou dva lidi, kteří toho dosáhli ještě mnohem víc,“ řekl Thomas. V East Lake, kde se uskutečnil závěrečný turnaj sezóny, vrchol FedEx Cupu, se v neděli odehrálo velké drama. Lídr po třech kolech Paul Casey finále nezvládl a odhlásil se z bojů o titul, Jordan Spieth zopakoval 67 z prvního kola a byl blízko triumfu ve FedEx Cupu, jenže do hry se vložil i Justin Thomas, který zahrál 66 a jen o ránu nestačil na vítěze turnaje Xandera Schauffeleho. Nicméně i druhé místo Thomasovi stačilo k vítězství 10 milionů dolarů a poháru pro vítěze celé sezóny. [caption id="attachment_22952" align="alignnone" width="500"]Vítěz FedEx Cupu Justin Thomas s šampionem Tour Championship Xanderem Schauffelem (Foto: Profimedia) Vítěz FedEx Cupu Justin Thomas s šampionem Tour Championship Xanderem Schauffelem (Foto: Profimedia)[/caption] „Je to dost zvláštní pocit. Zvláštní na tom je, že jsem získal něco tak ohromného, dosáhl jednoho z největších úspěchů v mé kariéře, aniž bych vyhrál turnaj. Je to trochu jiné, ale stejně skvělé,“ okomentoval Thomas svou životní výhru. V příštím týdnu čeká nového majitele vítězné fedexcupové trofeje Presidents Cup s týmem USA, který se postaví týmu mezinárodnímu. Pak plánuje obhajobu titulu v Malajsii a nový CJ Cup v Jižní Koreji. A dál? Konečně odpočinek. „Těším se, až nebudu řešit, kde jsou moje hole. Na dva týdny je někam doma odložím a nechám je spát,“ prohlásil šampion. Konečné pořadí https://www.youtube.com/watch?v=ArxbpHwaMfA