FANTAZIE! Stanislav MATUŠ si vybojoval kartu na Challenge Tour

Už je to definitivní. Stanislav Matuš se od příští sezóny stane právoplatným členem druhé nejvyšší evropské túry Challenge Tour. Ve finálovém turnaji Pro Golf Tour si úžasným výkonem pohlídal šesté místo v pořadí Order of Merit, které mu zaručuje kartu do ligy o p

Už je to definitivní. Stanislav Matuš se od příští sezóny stane právoplatným členem druhé nejvyšší evropské túry Challenge Tour. Ve finálovém turnaji Pro Golf Tour si úžasným výkonem pohlídal šesté místo v pořadí Order of Merit, které mu zaručuje kartu do ligy o patro výše. Loňský rok, v němž český profesionál nakonec těsně prohrál boj o členství na Challenge Tour, se letos neopakuje. Matuš totiž ve finálovém turnaji Castanea Resort Championship předvedl vynikající výkon, díky němuž si kartu do druhé evropské ligy nenechal vzít. [caption id="attachment_22971" align="alignnone" width="838"]Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour) Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)[/caption] Ale byly to nervy až do konce. Před turnajem mu patřila pátá příčka v Order of Merit, což by za jistých okolností byla poslední postupová příčka. Jenže lídr finančního žebříčku Order of Merit Nicolai Von Dellingshausen si třemi tituly na Pro Golf Tour vybojoval kartu na Challenge Tour nejen pro příští rok, ale také po zbytek letošní sezóny. A protože v září uhrál na Challenge hned tři top 10 umístění posunul se na 26. místo v pořadí Road to Oman. A to znamená, že do žebříčku Pro Golf Tour se již dále nezapočítává. Tím pádem se uvolnilo jedno místo navíc, takže Matuš mohl skončit i na šestém místě a stejně by kartu získal. A to se přesně stalo. Před turnajem pátý hráč pořadí Max Schmitt finálový podnik v Německu vyhrál a Matuše v pořadí přeskočil stejně jako další tři hráče před ním a usadil se na konečné druhé pozici. I druhé místo, za které inkasuje Matuš 3900 euro, na turnaji bohatě stačilo na šestou příčku v konečném hodnocení Pro Golf Tour. Český golfista nicméně musel naplno předvést své schopnosti a hrát vynikající golf. Ze zadních příček se na něj totiž tlačili další hráči (nejvýrazněji Jonas Kölbing). Tři vyrovnaná kola pod 70 ran (68, 69, 68) Matuše nemohla o nejšťastnější okamžik v dosavadní kariéře připravit. Konečné pořadí turnaje Konečné pořadí Order of Merit