LAHIRI zrovna objednával pizzu, vtom ho povolal Price do PRESIDENTS CUPU

Před dvěma lety zažil Anirban Lahiri premiéru v Presidents Cupu. Nejšťastnější debut to zrovna nebyl. Třicetiletý Ind prohrál všechny tři své zápasy a sledoval triumf amerického výběru nad mezinárodním. Před dvěma dny mu zkrátil čekání na pizzu telefonátem kapitán Nick Price, aby ho pro letošní ročník povolal do klání proti USA znovu.

Kromě druhého místa na Memoriálu a třetího místa v úvodu sezóny na CIMB Classic v Malajsii se Lahiri letošní sezónou spíš protrápil. Ve světovém žebříčku mu patří 75. místo. Před dvěma lety, kdy získal dvě vítězství v Evropě, se mu v Presidents Cupu nedařilo. Pro letošní rok mu patřila v pořadí mezinárodního týmu pro bitvu s USA až šestnáctá příčka. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl v týmu objevit i letos.

Anirban Lahiri bude hrát Presidents Cup (Foto: Twitter)

Anirban Lahiri bude hrát Presidents Cup (Foto: Twitter)

Jenže pro Lahiriho hrají zkušenosti, kterých nasbíral oproti jiným adeptům (Tanihara, Ikeda, Li, An) na americké půdě, kde se letošní ročník uskteční, nejvíc. To byl důvod kapitána Nicka Price, proč vytočí číslo Inda a udělí mu divokou kartu. Dvojnásobného vítěze na European Tour zastihl při čekání na pizzu.

„Zrovna jsme si s manželkou objednali pizzu, když vtom mi zazvonil telefon. Objevilo se neznámé číslo, takže Nick musel volat z pevné linky. Řekl jsem: „Dobrý den.“ On odpověděl: „Ahoj Anirbane, tady Nick.“ Byl jsem překvapený. Mluvili jsme o hurikánu a pak mi říká: „Anirbane, chci ti dát vědět, že jsme tě vybrali do týmu.“ Byl jsem šokován. Upřímně jsem čekal spíš špatné zprávy, ale tohle mě i moji manželku šokovalo. Přede mnou ležela pizza, která pomalu vychladla, než jsem ji stihl sníst. Jsem nadšený,“ prozradil Lahiri na Twitteru.

https://twitter.com/PresidentsCup/status/905774301059698688

Letošní klání se uskuteční v Liberty National nedaleko New Yorku, první zápasy začínají 28. září, o vítězi se rozhodne 1. října.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace