MRŮZEK zahájil q-school z Čechů nejlépe, Cafourek i Dědek ztráceli

Tvrdý boj o karty na European Tour začal. V úterý svou cestu, na jejímž konci jsou připraveny karty kategorie 16 pro nejlepších 25 hráčů a pro hráče na děleném 25. místě celé kvalifikační školy, zahájili i tři čeští golfisté. Dařilo se Filipu Mrůzkovi, Jan Cafourek a Petr Dědek budou muset v dalších kolech zabrat.

D+D Real Czech Masters/ Filip MruzekFoto CPA

D+D Real Czech Masters/ Filip Mruzek (Foto CPA)

Mrůzek si jako obvykle vybral pro první fázi hřiště Fleesensee v Německu, kde byl vždy úspěšný. Před třemi lety tu turnaj dokonce vyhrál a také v posledních dvou letech postoupil do druhé fáze kvalifikační školy.

A nezklamal ani v prvním kole letošního ročníku. Po 70 ranách (-2) drží dělenou dvanáctou příčku, která by mu k postupu měla stačit. Dá se předpokládat, že do druhé fáze postoupí zhruba dvacet hráčů jako v předchozích letech. Ale k postupu ještě vede dlouhá cesta -přesně tři povedená kola. Každé vážnější klopýtnutí totiž může mít fatální následky.

Toho se v úterý dopustil Jan Cafourek i Petr Dědek. Cafourkovi výrazně uškodila dvě double bogey a se skóre +5 zatím dělí 80. místo. Ještě o tři rány hůře zahrál Petr Dědek, který klesl ke dnu výsledkové listiny po dvou tripláčích v řadě.

Průběžné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace