PETR NIČ i díky rekordnímu kolu ovládl slovenský šampionát

Comeback jak se sluší a patří. Ten v současné chvíli předvádí Petr Nič. Po vítězství v Berouně na WGM Beroun Open, kde vytvořil nové rekordní skóre turnaje, se do knihy rekordů zapsal i na Slovensku. Na Heritage Course na Penati zvítězil i díky rekordnímu prvnímu kolu za 65 ran. 

Rekord se přepsioval v první hrací den během několika minut hned dvakrát. Nejprve domácí Juraj Zvarík potvrdil, že mu turnaj nármaně sedí. Vždyť poslední dva ročníky vyhrál. A i ten letošní rozehrál výtečně. Brzy se usadil na čele, když zahrál 67 ran (-5) – nový rekord hřiště. 

Jenže z rekordu se Zvarík neradoval dlouho. Petr Nič se totiž blýskl 65 údery (-7). V kole neudělal jedinou chybu, a tak vyrazil vstříc dalšímu triumfu. Ve druhém kole čekaly hráče daleko težší podmínky, na Penati se o slovo přihlásil déšť, který hráčů dělal problémy. Ne však například Aleši Kořínkovi. Český profesionál, který před týdnem vyhrál v Polsku, se parádním závěrem vydrápal na konečné druhé místo. 

S náskokem pěti ran vyhrál turnaj s dotací 10 000 euro Petr Nič. Po bezchybném prvním kole hrál s čistou skórkartou i v úterním druhém kole až do šestnácté jamky. Ale ani bogey, které na ní zahrál, už mu nepokazilo radost z výhry. S celkovým skóre -10 jasně vyhrál. 

Konečné pořadí

Petr Nič (Foto: Robin Drahoňovský)

Petr Nič (Foto: Robin Drahoňovský)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace