První krok se povedl Američanům. V Presidents Cupu se ujali vedení

Historické statistiky mluví jasně: Který z týmů v Presidents Cupu se dostane po prvním dni do vedení, ten zpravidla také vyhrává celou soutěž. Družstvo Spojených států amerických bude chtít tuhle statistiku v neděli potvrdit, pro Mezinárodní tým bez Evropanů je to při nejmenším výzva tuto statistiku porušit. USA půjdou do pátečních fourballů s vedením 3,5 ku 1,5.

Kevin Kisner a Phil Mickelson vybojovali půl bodu ve foursomech (Foto: Profimedia)

Kevin Kisner a Phil Mickelson vybojovali půl bodu ve foursomech (Foto: Profimedia)

Přitom nechybělo mnoho a Mezinárodní tým mohl po čtvrtečních foursomech vést. I když dva zápasy vyhráli Američané drtivě, ve zbylých měl navrch soupeř. Jenže australská dvojice Jason Day a Marc Leishman ztratila cenný bod dvě jamky před koncem a zápas proti Kevinu Kisnerovi a Philu Mickelsonovi skončil remízou.

První bod Mezináordnímu týmu přinesla jihoafrická dvojice Branden Grace a Louis Oosthuizen. Jihoafričané před dvěma lety v Jižní Koreji neprohráli jediný zápas a v séri bez prohry pokračují i na americké půdě. Zdoláním Brookse Koepky s Danielem Bergerem si připsali už pátou společnou výhru v Presidents Cupu.

Vyrovnaný byl mač mezi Američany Mattem Kucharem a Dustinem Johnsonem proti Jhonattanu Vegasovi a Adamu Scottovi. DJs Kucharem rozhodli na tříparové šestnáctce, kde zahráli birdie. Hubené vedení o jednu jamku už udrželi do konce a přidali bod USA.

Zbylé dvě utkání měli jasné vítěze. Justin Thomas s Rickie Fowlerem nedali žádnou šanci Charlu Schwartzelovi s Hidekim Matsuyamou, když jejich zápas končil na patnáctce vítězstvím 6&4. Suverénně si také počínala dvojice Jordan Spieth a Patrick Reed. Osvědčené duo z Ryder Cupu září i v Presidents Cupu. Nováčky v soutěži Emiliana Grilla se Si Woo Kimem porazili 5&4.

„Jsme spokojení s úvodem i s vyhranými body. Byl to dobrý start, ale stále je ještě dlouhá cesta k vítězství,“ komentoval kapitán USA Steve Stricker. Jeho protějšek Nick Price byl i navzdory porážce v prvním dni s výkonem týmu velmi spokojený a věří v obrat. „Máme o bod víc než loni. A přestože ztrácíme dva body, byl to jeden z našich nejsilnějších startů ve foursomech. Náš tým není v žádném případě poražen, kluci jsou nažhavení na zítřek,“ řekl Price.

Tiger Woods dohlížel na dění z pozice asistenta kapitána a potkal se i bývalým prezidentem USA Barrackem Obamou (Foto: Profimedia)

Tiger Woods dohlížel na dění z pozice asistenta kapitána a potkal se i s bývalým prezidentem USA Barrackem Obamou (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace