Sbohem, třetí ligo! Matuš míří do Challenge Tour

Povedený rok, dokonce nadmíru povedený, jinak a výstižněji to snad ani nejde popsat. I tak by se dala v naprosté stručnosti charakterizovat sezona v podání Stanislava Matuše, v jejímž závěru si pojistil vysněnou kartu na Challenge Tour. V posledním podn

Povedený rok, dokonce nadmíru povedený, jinak a výstižněji to snad ani nejde popsat. I tak by se dala v naprosté stručnosti charakterizovat sezona v podání Stanislava Matuše, v jejímž závěru si pojistil vysněnou kartu na Challenge Tour. V posledním podniku Pro Golf Tour v Adendorfu na turnaji Castanea Resort Championship obsadil skvělé dělené druhé místo se skóre -11. V celkovém pořadí Order of Merit pak se ziskem 22 058 bodů obsadil šesté místo. I to mu v konečném účtování stačilo. „Celoroční, nebo spíš dvouletá práce je dokončená. Na tomhle cíli jsme pracovali s celým Prague Golf Teamem,“ neskrýval svou spokojenost Stanislav Matuš krátce poté, co svou golfovou misi za ziskem karty na Challenge Tour uzavřel. Matuš odehrál v sérii Pro Golf Tour celkem 21 turnajů s vynikající bilancí – s výjimkou jednoho z turnajů v Maroku, z něhož odstoupil ze zdravotních důvodů, na všech ostatních prošel pokaždé cutem. Jeho nejhorším výsledkem bylo dělené 42. místo, ale mnohem častěji atakoval příčky nejvyšší. Celkem devětkrát skončil v top 10 a turnaj v St. Pöltenu dokonce vyhrál. [caption id="attachment_22975" align="alignnone" width="838"]Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour) Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)[/caption] „Když se ohlédnu za sezonou, tak právě vítězství v St. Pöltenu pro mě bylo hodně důležité. Byl to jeden z prvních turnajů po africké sérii a vítězství mě nakoplo do dalšího pokračování sezony. Bez vítězství navíc nejspíš není ani šance dosáhnout na některou z karet a postoupit. Dalším cenným poznáním pro mě bylo, že důležitý je pro konečný výsledek každý míč, každé kolo a každý turnaj. Všechno se počítá,“ prohlásil český profesionál. Do sezony vstoupil v polovině ledna v Egyptě a hned v úvodním podniku Pro Golf Tour obsadil dělené 5. místo. „To pro mě byl dobrý vstup. Chtěl jsem dál hrát vyrovnaný golf a pravidelně končit v top 10. Občas mi nevyšlo jedno kolo, ale kromě vítězství jsem i tak nasbíral ještě i nějaká druhá místa a umístění v desítce. Možná jsem trochu zklamaný, že jsem nevyhrál víc turnajů, protože golfově i výsledkově jsem na to měl. Nakonec jsem měl i trochu štěstí,“ přiznal Matuš. [caption id="attachment_22976" align="alignnone" width="683"]Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour) Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)[/caption] To štěstí spočívalo v tom, že v letošní silné konkurenci „třetí evropské golfové ligy“, za kterou se dá Pro Golf Tour označit, čněl nad ostatními Němec Nicolai von Dellingshausen, který v Order of Merit obsadil první příčku, ale kartu na Challenge Tour si zajistil díky výkonům ve druhé lize takříkajíc po vlastní ose. A kartu na Challenge Tour tak bral i Matuš na šesté pozici, na kterou ho odsunul vítěz posledního turnaje amatér Max Schmitt. „Byla to trochu i klika, štěstí, ale to přeje připraveným. A jsem za to moc rád,“ dodal Matuš, který se tak v příští sezoně posune o jednu golfovou úroveň výš. A kdo ví, jestli do konce roku ještě nestihne přidat i něco navíc – ještě ho totiž čeká q-school o kartu na European Tour.