Matušův další skalp: Na Kaskádě ovládl Grand Finále Czech PGA Tour

Nový rekord hřiště, další cenné vítězství a navrch prémie 80 000 korun. Tak by se dal ve stručnosti shrnout triumf Stanislava Matuše na Kaskádě, kde se uskutečnil od čtvrtka do soboty finálový podnik Czech PGA Tour Repromeda Cup – Moneta Grand Finále. Člen Czech Golf Teamu zv?

Nový rekord hřiště, další cenné vítězství a navrch prémie 80 000 korun. Tak by se dal ve stručnosti shrnout triumf Stanislava Matuše na Kaskádě, kde se uskutečnil od čtvrtka do soboty finálový podnik Czech PGA Tour Repromeda Cup – Moneta Grand Finále. Člen Czech Golf Teamu zvítězil o tři rány před druhým Filipem Mrůzkem. Tradiční finále na Kaskádě uzavřelo letošní sezónu Czech PGA Tour. Největšími favority na titul byli před turnajem obhájce posledních dvou ročníků Filip Mrůzek a čerstvý držitel karty na Challenge Tour Stanislav Matuš. Oba členové Czech Golf Teamu roli favoritů naplnili, ale vyhrát mohl jen jeden. Stanislav Matuš vstoupil do turnaje novým rekordem hřiště za 63 ran (-9) a výtečnou formu potvrdil i v kole následujícím, které zvládl jen o dvě rány hůř za 65 ran (-7). Před závěrečným kolem měl náskok osmi ran na Filipa Mrůzka, a přestože Mrůzek ve finále mocně ztrátu stahoval, na v klidu hrajícího Matuše už to nestačilo. Třetí místo vybojoval závěrečným kolem 69 ran (-3) Petr Nič, na kterého ztratili v celkovém účtování jednu ránu Ondřej Lieser s Alešem Kořínkem. Nejlepším amatérem byl na šestém místě Vojtěch Kostelka. Konečné pořadí [caption id="attachment_22963" align="alignnone" width="838"] Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)[/caption]