Pospíšil září na q-school, v Itálii je druhý

Tři Češi startují v italském Bogognu, kde pokračuje první fáze kvalifikační školy European Tour. Skvěle si dosud vede Michal Pospíšil, který je po dvou kolech jednu ránu od vedoucí příčky. Petr Gál a Cyril Suk musejí v příštím kole zabrat.

Michal Pospíšil (Foto: Zdeněk Sluka)

Jednadvacet nejlepších hráčů plus všichni na dělených místech se po čtvrtém kole v pátek budou radovat z postupu do druhé fáze q-school, ve které se hraje nejen o karty na Challenge Tour, ale také o nejlepší mužskou evropskou ligu – European Tour.

Filip Mrůzek už si postup do druhé fáze zajistil v polovině září ve Fleesensee, Stanislav Matuš postoupil do druhé části automaticky poté, co skončil šestý v Order of Merit Pro Golf Tour. A teď je tedy řada na dalších českých hráčích.

Do druhé fáze má po dvou kolech v italském Bogognu nakročeno Michal Pospíšil, letošní nováček mezi profesionály. Po skvělém představení v úvodním kole, kdy zahrál 67 (-5) si vedl znamenitě i v kole druhém a znovu zopakoval 67. S celkovým skóre -10 je na samostatném druhém místě, jen jednu ránu za vedoucím Španělem Gerardem Piris Mateuem.

Dobře začal q-shool i Petr Gál. Po prvním kole (70) mu patřila místa těsně za první dvacítkou, ovšem ve druhém kole (74) dvě rány ztratil a propadl se na dělené 48. místo. Cyril Suk měl horší včerejší kolo (74), v tom dnešním (71) se o tři rány zlepšil a posunul se pořadím na 57. místo.

Průběžné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace