Prague Golf Masters vyhrál Cafourek. V play-off porazil Mrůzka

Vítězem závěrečného turnaje domácí sezóny se stal Jan Cafourek. V dramatickém finiši Prague Golf Masters 2017 Invitational presented by Stanislav Matuš udolal Filipa Mrůzka na třetí jamce play-off. Za svůj triumf si Cafourek odváží prémii ve výši 50 000 korun.

Cafourek tak potvrdil dobrou formu z posledních dní, kdy dokázal nejprve ovládnout druhé předkolo kvalifikační školy na Pro Golf Tour a v následné hlavní části si vybojoval plnohodnotnou kartu.

Na Zbraslavi si připsal hned sedm birdie a pouze jednou chyboval na čtyřparové devítce. Filip Mrůzek se dopustil rovněž jednoho bogey, ovšem zahrál pět birdie a jeden eagle na čtyřce. Po 66 ranách se oba vydali na tříparovou osmnáctou jamku, kde se uskutečnila rozehrávka o titul.

První jamka o vítězi nerozhodla, když oba hráči umístili své první rány vlevo od greenu. Oba ale par zachránili, proto se na odpaliště vraceli. Ani na druhý pokus se o vítězi nerozhodlo. Oba hráči znovu zachránili úspěšně pary. Třetí kolo už bylo posledním. Mrůzek i Cafourek zasáhli green. Mrůzek měl k jamce o něco dál, přesto jeho putt z šesti metrů nakoukl do jamky, ale rychle z ní zase vyjel. Cafourek od Mrůzka putt po stejné dráze odkoukal a byl úspěšný.

Čtyřiadvacet tisíc za třetí místo si odváží za výsledek 68 (-4) Aleš Procházka.

Konečné pořadí

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace