Skvělé gesto. Hoffman věnuje výdělek z turnaje obětem masakru v Las Vegas

Kolik dolarů vydělá na dalším turnaji PGA Tour, tolik také pošle obětem nejhorší masové střelby v dějinách USA, která se stala na začátku října v Las Vegas. Charley Hoffman věnuje obětem 100% vyhraných peněz. 20 tisíc dolarů pošle bez ohledu na to, jestli projde cutem.

Charley Hoffman během letošního Presidents Cupu (Foto: Profimedia)

I Charleyho Hoffmana, obyvatele Las Vegas, citelně zasáhla zpráva o střeleckém masakru na koncertu country hudby. Čtyřiašedesátiletý Američan podle zpravodajských agentur zavraždil 58 lidí a dalších 500 zranil.

Hoffman, který s University of Nevada, Las Vegas vyhrál národní mistrovství v roce 1998, se rozhodl věnovat obětem 100% výdělku z turnaje Shriners Hospital for Children Open, který startuje ve čtvrtek. Informaci potvrdil viceprezident Komunikace PGA Tour Joel Schuchmann.

Mezi hráči PGA Tour a hráčkami LPGA nejsou podobné projevy dobrosrdečnosti žádnou výjimkou. Stacy Lewis věnovala takto díky vítězství na LPGA před dvěma měsíci 195 tisíc dolarů obětem hurikánu Harvey. K ní se přidali i hráči PGA Tour, například Chris Stroud, Justin Thomas, Sergio García a John Peterson. Loni pomohl Bubba Watson čtvrt milionem dolarů Západní Virginii, kterou zasáhly ničivé povodně, včetně hřiště, kde se hraje Greenbrier Classic.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace