Spilková se blýskla, z Francie veze top 10

Velmi kvalitní umístění si z francouzského Saint-Jean-de-Luz odváží Klára Spilková. Česká hráčka skončila na turnaji Lacoste Ladies Open de France dělená devátá a před blížící se kvalifikační školou LPGA si znovu zvýšila sebevědomí. [caption id="attachment_2333

Velmi kvalitní umístění si z francouzského Saint-Jean-de-Luz odváží Klára Spilková. Česká hráčka skončila na turnaji Lacoste Ladies Open de France dělená devátá a před blížící se kvalifikační školou LPGA si znovu zvýšila sebevědomí. [caption id="attachment_23333" align="alignnone" width="838"] Klára Spilková během prvního kola Lacoste Ladies Open de France (Foto: Tristan Jones)[/caption] Pošesté za sebou se francouzské Open hrálo na hřišti Golf de Chantaco, kde to Češka moc dobře zná. A zatímco loni si tu po dvou špatných kolech balila kufry před víkendem, letos si připisuje své druhé nejlepší umístění v sezóně na Ladies European Tour. Základ položila už v prvním kole, které zvládla za 66 ran (-4). V pátek se do hry vůbec nedostala, protože déšť hřiště zalil takovým způsobem, že soutěžní výbor byl přinucen v pravé poledne hru přerušit pro zatopené greeny a fairwaye. V sobotu čekal Spilkovou maraton. Druhé kolo zahrála v paru a odpoledne rozehrála kolo třetí. Kvůli tmě ho však nestihla dohrát, zvládla pouze devět jamek za +1. Dohrávka v neděli se jí podařila skvěle. Se třemi birdie dokončila kolo dvě pod par (68) a držela šesté místo. To se jí sice ve finálovém kole nepodařilo udržet, ale i tak zůstala v top 10 po 71 ranách (+1). Na kvalifikační školu LPGA, která se uskuteční za necelé dva týdny na hřištích Bobcat a Panther Course v komplexu Plantation Golf and Country Clubu, odjede v dobré formě. Ve Francii zvítězila největší hvězda turnaje Američanka Cristie Kerr. Ta si před finálovým kolem vytvořila luxusní náskok devíti ran, který neprohospodařila. Se skóre -17 vyhrála nakonec o čtyři rány. Konečné výsledky