ČEJKA byl blízko druhému titulu na PGA Tour, vyhrál Cantlay

Mohl mít znovu na dva roky vystaráno a nestrachovat se o svoji příslušnost na PGA Tour. Alex Čejka byl na Shriners Hospitals for Children Open blízko druhému titulu na nejprestižnější mužské sérii světa. V play-off však dvakrát za sebou nezvládl uhrát par, a tak vítězství spadlo do klína Patricku Cantlayovi.

Loňská sezóna nebyla v podání Alexe Čejky bůhvíjaká. Jeho nejlepším umístěním bylo dělené deváté místo na Greenbrier Classic, a protože se v základní části PGA Tour neumístil do 125. místa FedEx Cupu, musel svoji příslušnost na tour, po dvouletém osvobození díky vítězství na Puerto Rico Open 2015, obhajovat ve finále Web.com Tour.

Alex Čejka (Foto: Profimedia)

A to se mariánskolázeňskému rodákovi povedlo. Teď už má za sebou tři starty v nové sezóně 2018. I když první dva mu moc radosti nemohly přinést, neboť na Safeway Open neprošel cutem a na Sanderson Farms Championship byl diskvalifikován. Jenže v Las Vegas to byla jiná písnička.

Po prvním kole Shriners Hospitals for Children Open (66) dokonce dělil vedení. Ve druhém už se obával o cut (74), v turnaji ho nakonec zachránil eagle na poslední jamce. Ani třetí kolo nebylo z jeho pohledu moc dobré (72). Ovšem finále stálo za to. Po velmi solidní první devítce, kterou zvládl dvě pod par, přišla smršť birdie na závěr kola. A přestože startoval o dvě hodiny dříve než poslední flight, díky kolu za 63 ran (-8) si vynutil play-off.

V něm ale hráč žijící v Las Vegas zahrál dvakrát bogey, což na titul nemohlo stačit. „Naštěstí ztratili ránu i kluci, měl jsem ještě šanci,“ komentoval první jamku play-off, kde kromě něho zahráli bogey i Cantlay a třetí hráč pro play-off Whee Kim. „Osmnáctka je těžká jamka, s parem musíte vyhrát. Já ale zahrál dvě bogey, jsem zklamaný,“ mrzelo 46letého Čejku.

Jediným hráčem, který v silném větru dokázal osmnáctku zahrát v paru byl Patrick Cantlay. Pětadvacetiletý Američan se po většinu své kariéry potýká se zraněním zad, ale v minulé sezóně to dotáhl až do finále FedEx Cupu na Tour Championship. A svého prvního vítězství na tour se dočkal teď v Las Vegas.

„Věděl jsem, že budu schopný se dostat tam, kam chci, pokud budu zdravý. Pokud nebudu cítit bolest, budu moci trénovat a připravovat se na turnaje. Teď cítím, že můžu hrát dobře a soutěžit s kýmkoliv,“ zářil Cantlay.

Konečné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace