Češi v Q-school: Matuš ani Mrůzek nepokořili par hřiště

Propad v průběžném pořadí zaznamenali oba čeští hráči ve druhé fázi kvalifikační školy o European Tour ve Španělsku. Stanislav Matuš vypadl z elitní desítky po dnešních 72 ranách, Filip Mrůzek ztratil další dvě pozice, ale hlavně další drahocenné údery.

Češi poznávají, jak silná je konkurence ve druhé fázi Q-school European Tour. Jednoduše by se dalo říct, že kdo neskóruje, ztrácí. A komu se nepodaří zahrát pod par, ten si v průběžném pořadí zaručeně pohorší. 

Stanislav Matuš zahrál v sobotu solidních 72 ran (PAR), přesto se z elitní desítky průběžného pořadí poroučel. Ztratil 21 míst, v tuto chvíli dělí 28. místo se skóre -5, které si uhrál už včera. Na rozdíl od včerejšího kola totiž Matuš do skórkarty připsal bogey (4), stejně měl i berdíků.

Filip Mrůzek se tentokrát vyhnul ztrátě většího počtu úderů na jedné jamce, přesto si výrazně nepolepšil. Po dvou birdie a třech bogey zahrál 73 ran (+1). S průběžnými třemi údery nad par dělí až 67. místo a situace pro něj začíná být velmi vážná.

LEADERBOARD

Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)

Filip Mrůzek (Foto: Robin Drahoňovský)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace