Češi v úvodu druhé fáze Q-school: Matuš bezchybný, Mrůzek ztrácí

Trpělivou hrou a bez jediného zaváhání vstoupil Stanislav Matuš do druhé fáze kvalifikační školy o European Tour. Se skóre -5 mu patří dělené sedmé místo. Filip Mrůzek naopak nabral tři rány na jednom z tříparů, uhrál výsledek nad par a aktuálně dělí až 65. pozici. V příštích kolech musí bezpodmínečně zabrat.

Oba hráči Czech Golf Teamu absolvují druhou fázi Q-school na hřišti Panoramica, kde se perou o dvě ze zhruba dvaceti postupových míst. Stanislav Matuš tomuhle cíli vyšel naproti vydařeným prvním kolem, které zvládl pět pod par. V pátek nezapsal do skórkarty horší výsledek než par a usadil se na průběžném sedmém místě.

Filip Mrůzek si v úvodu svého kola také vedl dobře. Po šesti odehraných jamkách byl jednu pod, devítku zvládl v paru. Bolestivou ztrátu tří ran zaznamenal na tříparové pětce. Závěrečným birdie na pětiparové devítce posunul své skóre na konečných +2, se kterými momentálně dělí 65. místo.

Do zítřejšího druhého kola odstartuje Matuš z odpaliště desáté jamky v 9:45, Mrůzek vstoupí na hřiště o deset minut dříve z jedničky.

Průběžné výsledky

Stanislav Matuš (Foto: Facebook Pro Golf Tour)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace