Drama na LPGA: Finálový turnaj pro Jutanugarn, Race to CME pro Thompson

Napínavé okamžiky od samého začátku až do posledního puttu. Takový byl závěrečný turnaj letošní sezóny LPGA CME Group Tour Championship, ve kterém se z vítězství radovala Thajka Ariya Jutanugarn. Výrazně jí ale k titulu pomohla Lexi Thompson. Američanka tak alespoň

Napínavé okamžiky od samého začátku až do posledního puttu. Takový byl závěrečný turnaj letošní sezóny LPGA CME Group Tour Championship, ve kterém se z vítězství radovala Thajka Ariya Jutanugarn. Výrazně jí ale k titulu pomohla Lexi Thompson. Američanka tak alespoň bere výhru v Race to CME Globe. Před startem posledního kola finálového podniku LPGA byla situace na špici leaderboardu pořádně zamotaná. Celkem 31 hráček bylo naměstnáno ve čtyřech ranách. Mezi nimi i sestry Kordovy, pro něž to byl první společný finálový turnaj LPGA. Na svou šanci ale čekala ještě zvučnější jména – Suzann Pettersen, Stacy Lewis, nebo Michelle Wie. A také Lexi Thompson a Ariya Jutanugarn. Právě tyto dvě hráčky se nakonec na dálku utkaly o titul. Američanka Thompson bojovala kromě vítězství v celkovém pořadí Race to CME Globe a bonusu milionů dolarů také o triumf na turnaji. A byla ukrutně blízko – necelý metr od play-off s Thajkou. Jenže krátký putt do paru na poslední jamce neproměnila, spadla na -14 a dala šanci mimo jiné i Jessice Kordě, která po čtyřech kolech také nastřádala 14 pod. Nakonec se ukázalo, že ani 14 pod par nestačí. Rybník všem vypálila Ariya Jutanugarn. Ta poslední dvě jamky turnaje zahrála za birdie a dostala se tak na samostatnou první příčku. Pro ni ne až tak povedená sezóna, ve které vyhrála „jen“ dvakrát, měla sladkou dohru. Z Floridy si odváží 500 tisíc dolarů. [caption id="attachment_24416" align="alignnone" width="500"] Ariya Jutanugarn vyhrála CME Group Tour Championship 2017 (Foto: Profimedia)[/caption] „Abych byla upřímná, tenhle týden jsem od sebe nic nečekala,“ uvedla Jutanugarn. „Na výsledek jsem vůbec nemyslela, soustředila jsem se jen na věci, které můžu mít pod kontrolou. A užívala jsem si to,“ řekla Thajka. To Lexi Thompson neskrývala zklamání z hořkého závěru. „Takhle jsem skončit nechtěla. Netuším, co se tam stalo. Na nic jsem nemyslela, celý týden jsem putovala skvěle. Provedla jsem obvyklou rutinu, ale takový je asi golf. Jdu dál,“ hází za hlavu okamžik z osmnáctého greenu, kde by si proměněným puttem uchovala naději na pozici světové jedničky. [caption id="attachment_24415" align="alignnone" width="500"] Lexi Thompson s trofejemi pro vítězku Race to CME Globe i Vare Trophy (Foto: Profimedia)[/caption] Zas tolik smutnit nemusí, v neděli s prázdnou neodjela. Vyhrála závod Race to CME Globe a bonus 1 milion dolarů a také trofej Glenny Collett-Vare pro hráčku s nejnižším průměrem ran v celé sezóně. Thompson hrála v průměru 69,114 ran na kolo. „Vyhrát Race to CME a Vare Trophy je pro mě obrovskou poctou,“ dodala. V neděli se na Floridě rozhodovalo také o hráčce roku a nováčkovi roku. Poprvé v historii se stalo, že nejlepšími hráčkami sezóny LPGA jsou hned dvě golfistky. A obě jsou Korejky. Stejný počet 162 bodů nasbírala So Yeon Ryu a Sung Hyun Park, která se zároveň jako první hráčka po Nancy Lopez v roce 1978 stala jak hráčkou roku, tak nováčkem roku v jedné sezóně. A další bonus? Na své konto přidala také největší balík peněz ze všech hráček. Celkem 2 335 883 dolarů. „Je pro mě velkou ctí jít stejnou cestou, kterou šla i tak skvělá hráčka jako je Nancy Lopez,“ řekla Park. Turnaj skončil parádně i pro obě sestry Kordovy. Starší Jessica sahala po play-off, nakonec brala dělené druhé místo. Mladší Nelly se vešla do TOP 10, se skóre -11 obsadila dělené osmé místo. LEADERBOARD https://twitter.com/LPGA/status/932422513748975616