Komplikace na úvod LPGA: Spilková i Vlčková hrály nad par

Dohromady jen jedno birdie, konečné skóre kola nad par a v pořadí až místa na konci první stovky. Úvod finálové fáze kvalifikační školy o LPGA se nepovedl ani Kláře Spilkové, ani Karolíně Vlčkové. Ovšem ani zdaleka není důvod k panice, neboť leaderboard je nesmírně vyrovnaný a každá rána může znamenat výrazný posun vpřed.

Obě české hráčky zahájily závěrečnou fázi letošní Q-school na otevřenějším hřišti Jones LPGA International. A obě měly velké problémy na úvod kvalifikace skórovat. Spilková zapsala první a zároveň poslední birdie dne na své druhé jamce (jamka č. 11), Vlčková neupsala dokonce ani jednu ránu.

Klára Spilková v Daytona Beach na Floridě na hřišti LPGA International (Foto: Facebook Symetra Tour)

A proto svá kola dokončily nad parem hřištěm. Obě dělí 99. místo po výsledku 75 ran (+3).  

Přestože umístění Češek vypadá na první pohled hrozivě, není zatím důvod k panice. K 70. místu, které zaručuje postup do finálového pátého kola, ztrácejí dvě rány. Podle předpokladů je situace na leaderboardu velmi vyrovnaná a rozhodovat bude každá rána.

Na čele se usadil mezinárodní mix hráček: Thajka Santiwiwatthanaphong, Japonka Hataoka, Korejka Kim, Američanka Then a evropskému golfu dobře známá Nizozemka Van Dam. Všechny mají skóre -4.

Spilkovou i Vlčkovou čeká v dalším kole hřiště Hills. V 8:22 (14:22 SEČ) do něho vyrazí Vlčková z první jamky, Spilková vyjde vstříc druhému kolu o dvě hodiny později v 10:23 (16:23 SEČ).

LEADERBOARD

Karolína Vlčková (Foto: Zdeněk Sluka)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace